Objevte golf, sport pro všechny!

Objevte golf, sport pro všechny!

Mohla by to klidně být otázka v testu: Zkuste najít sport, který mohou provozovat mladí i staří, celé rodiny, začátečníci i pokročilí a navíc všichni společně? Odpověď někoho překvapí, jiného ani trochu. Je to golf! Má ještě další zajímavou přednost – začít s ním můžete v jakémkoliv věku. A jestli ani tohle nestačí, přihodíme i jiné argumenty, proč se pustit právě do golfu.

Říká se, že první krok bývá nejtěžší. V golfu to ale platit nemusí. To proto, že začít s ním není nijak složité. A rozhodně se nenechte odradit tvrzením, že je to sport pouze pro bohaté, snoby a bůh ví, co ještě. Nesmysl.

Pokud si chcete golf vyzkoušet, stačí se obléct do sportovního, obout tenisky a vyrazit do nejbližšího golfového rezortu. Vybírat je z čeho. V Česku je více než stovka golfových hřišť.

Cest a způsobů, jak dál pokračovat ve sblížení se hrou, která se zrodila před mnoha staletími ve Skotsku, je povícero. Za menší poplatek, což bývá kolem padesátikoruny, si v golfovém klubu půjčíte hůl, samozřejmě tu golfovou, zaplatíte koš míčků (kus stojí jednu až dvě koruny) a na cvičném odpališti, jemuž se říká driving, můžete zkoušet míčky odpalovat. Ideálně pod dohledem někoho, koho znáte a kdo golf hraje, nebo lze rovnou oslovit některého z trenérů, kteří v klubu působí.

Stojí to za pokus

První kontakt je důležitý, protože se říká, že golf vás chytí okamžitě, nebo k němu naopak cestu hned tak nenajdete. Rozhodně se nenechte odradit prvotními neúspěchy a zkoušejte to dál. Ideálně pod dohledem zkušeného odborníka, který vás naučí správné držení hole, švih a poradí i při výběru golfového vybavení.

Věřte tomu nebo ne, pocit, když poprvé odpálíte míček a on letí a letí, je úžasný. A nejspíš budete v tu chvíli definitivně polapeni…

Své o tom ví i hodně dlouhá řada osobností z jiných sportů. „Golf se mi zalíbil od okamžiku, kdy jsem se s ním poprvé setkala. Nikdy jsem neměla pocit, že je to sport jen pro snoby. Naopak při něm poznáte zajímavé lidi,“ prozradila dvojnásobná mistryně světa v atletice Zuzana Hejnová.

Ke golfu vedou i další cesty. Spousta golfových hřišť a rezortů pořádá dny otevřených dveří, kurzy a tréninkové kempy pro děti, celé rodiny, seniory, nebo třeba speciálně pro dámy. Zkrátka pro všechny, kdo chtějí s golfem začít. Existuje také platforma Bav se golfem. Na webových stránkách www.bavsegolfem.cz lze najít množství informací s kým, kde a jak začít.

Zdroj: Bav se golfem

Golf vás dostane!

Golf je úžasná hra. Má řadu předností, které u jiných sportů nenajdete. Příklad? Hraje se venku, v přírodě. Hrát ho můžete v jakémkoliv věku od pěti až třeba do devadesáti let. Vlastně i déle, pokud udržíte hůl v ruce. A začít s golfem lze i po šedesátce. Bez problému. Golf si zahrají spolu muži i ženy, dokonce i celá rodina.

Zdroj: Bav se golfem 

Pro jiné může být vítanou změnou prostředí i styl soutěžení. „Baví mě ta zelená barva, ten klid a to, jak je golf soutěživý,“ prozradil Tomáš Bank, lyžařský trenér české sjezdařské hvězdy a olympijské vítězky Ester Ledecké.

Golf se liší i tím, že hrajete proti hřišti. Takže kdo je samotář, zahraje si bez potíží i sám. Ale v partě přátel je golf příjemnější, radostnější a rozhodně zajímavější.

Tak hezkou hru…

Proč hrát golf?

 • Je zdravý, bezpečný a prodlužuje život.
 • Vyčistíte si při něm hlavu.
 • Poznáte nové lidi, nové přátele.
 • Žádná rána není stejná.
 • Je to sport na celý život.
Zdroj: Bav se golfem

Základní investice do golfu:

 • Sada golfových holí a bag: od 5000 Kč za nové, od 3000 Kč za bazarové
 • Rukavice: od 200 Kč
 • Golfové boty: od 1200 Kč
 • Míčky: od 70 Kč za kus za nové, od 10 Kč za kus za hrané
 • Jedna hra na hřišti: od 300 Kč za 9 jamek, od 700 Kč za 18 jamek
 • Roční členství v klubu: od 1800 Kč

Autor: Fimar

(Visited 186 times, 1 visits today)