Po zimě je čas na vysokohorský golf v Schladming-Dachsteinu

Po zimě je čas na vysokohorský golf v Schladming-Dachsteinu

Většina lidí zná oblast Schladming-Dachstein jako populární lyžařské centrum. Po zimní sezóně se však horské středisko promění v destinaci letních sportů, mezi něž patří i golf. V této oblasti poskočí radostí srdce každého nadšeného golfisty. Na pouhých padesáti kilometrech se rozkládají čtyři hřiště. Patří k předním v rámci celého Rakouska a nabízejí prvotřídní servis včetně golfových hotelů.

Po stopách mistra

Golfové hřiště klubu Dachstein Tauern (člen prestižního sdružení Leading Golf Courses Austria) navrhl profesionální německý golfista Bernhard Langer, dvojnásobný vítěz prestižního Masters. V nádherné krajině mezi Schladmingem a Hausem Ennstalem se tak rozprostírá úžasná hrací plocha, která často vítá velké rakouské turnaje. Přestože nabízí skvělý zážitek hráčům se všemi handicapy, nepatří mezi nejlehčí a představuje velkou sportovní výzvu.

Zážitek na den, vzpomínka na celý život

Golfový klub Schloss Pichlarn vlastní jedno z nejstarších golfových hřišť v Rakousku. Na počátku sedmdesátých let minulého století je navrhl švýcarský golfový architekt Donald Harradine a do projektu začlenil všechny rysy okolní krajiny. Exkluzivní osmnácti jamkové hřiště je usazené v údolí Ennstal, které obklopuje zvlněný kopcovitý terén s hustými lesy. Díky tomuto kouzelnému pozadí patří golfový areál k nejkrásnějším na světě.

Přepychové ubytování vám poskytne zámecký hotel Schloss Pichlarn, jehož součástí je luxusní wellness s bazény, vířivkami, saunami a ajurvédou.

Zdroj: Schladming-Dachstein Tourismusmarketing

Štýrská jízda

Kombinaci alpských luk a horské túry zaručuje hřiště golfového klubu Radstadt.  Pyšní se zde světovým unikátem – lanovkou “birdie jet”, jež vás vyveze do nadmořské výšky 1000 metrů nad mořem, kde začnete nejdelší hru svého života.

V souladu s přírodou

Golfový klub Ennstal Weissenbach je jediný v Evropě, který se nachází v přírodní rezervaci “Natura 2000”. Což je znát na každém kroku, protože zde narazíte na spoustu biotopů, habitatů (místo výskytu určitých organismů) a rybníčků. Hra se provozuje převážně na rovině, kde vás čeká osmnáct nejvíce vyrovnaných fairwayů v Alpách.

Navštivte také speciální golfový areál s deseti jamkami Kobaldhof na úpatí Dachsteinu. Je prvním bio golfovým hřištěm na světě.

Zdroj: Schladming-Dachstein Tourismusmarketing

Koupání v alpském pramenu

Až si budete chtít po golfu odpočinout, využijte toho, že region Schladming – Dachstein patří s tisíci prameny, tři sta horskými jezery a stovkou vodopádů k alpským oblastem s největší hojností vody. Místní horalé se odjakživa koupali v průzračném „elixíru života“ a tento požitek si nyní můžete vychutnat i vy na „Vrcholové plovárně ze starých časů“.

Stačí jen vyjet lanovkou Riesneralm Bergbahn na její horní stanici. V nadmořské výšce tisíc osm set dvacet metrů vás přivítá vodní plocha o rozloze osm krát šest metrů (uvnitř má betonové jádro obložené borovicí, zvenku je pak použit modřín).

Bazén napájí alpský pramen a lze se do něj ponořit i při nízkých teplotách, protože vodu vyhřívají solární panely. Ochranu před větrem pak poskytují skleněné stěny, přes které nahlédnete do všech světových stran na vrcholy Nízkých Taur.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 210 times, 1 visits today)