Region Leogang. Bohaté golfové menu pod alpskými štíty

Region Leogang. Bohaté golfové menu pod alpskými štíty

Zdroj: www.saalfelden-leogang.com

Když se řekne Rakousko, Alpy, každému se nejspíš okamžitě vybaví zasněžené vrcholky a stovky kilometrů sjezdovek. To je ale zimní obrázek. A co ten letní? Stručně řečeno prakticky stejně atraktivní, jako zimní, jen lyže v nádherné přírodě pod alpskými velikány střídají kola, turistika, horolezectví a také golf. Pokud vyrazíte do regionu Saalfelden Leogang, užijete si všeho z letního alpského menu bohatě. Včetně golfu.

V okruhu pouhých padesáti kilometrů je v tomto regionu rozeseto sedm golfových hřišť. Jedno mají všechna společné – vysokou kvalitu a úžasné zasazení do místní krajiny. Věřte, že výhledů na okolní vrcholky, nezřídka ještě se sněhovou čepicí, na okolní rozkvetlé louky a lesy se hned tak nenabažíte…

Dobře známý Keith Preston

Pro české golfisty není jméno golfového architekta Keithe Prestona nijak neznámé. V Česku se totiž hraje hned na třech hřištích, která vytvořil. A všechna se řadí k tomu nejlepšímu, co se u nás nabízí. Ostatně, Albatross, Loretu Pyšely a libereckou Ypsilonku není potřeba nijak zvlášť představovat. A právě Preston je autorem hřiště Golf Clubu Urslautal. Jedním dechem je třeba hned dodat, že jde o další povedený „kousek z jeho golfové dílny“.

Hřiště je totiž zasazené do údolí pod fascinující kulisou hřebenu Hochkönigu. Máte pocit, že jste se ocitli v obrovském amfiteátru obklopeným ze všech stran alpskými štíty. A jednotlivé jamky se vinou mezi rozkvetlými loukami. Do místního koloritu patří i pasoucí se dobytek a typická horská stavení. Vše dohromady ladí oku naprosto dokonale.

Samotné hřiště s parem 71 a z bílých měřící téměř šest tisíc metrů (ze žlutých 5738 m a z červených 4933 m) má sportovní charakter, ale i přesto, že jste v Alpách, nečeká váš na něm žádná „vysokohorská turistika“ ani žádné dlouhé přechody mezi jamkami. Tady si golf užijete naplno pěkně po svých, žádné autíčko není třeba. Fairwaye jsou v podstatě jen mírně zvlněné, tu a tam překonáte jen pár metrů převýšení – buď při hře z vyvýšeného odpaliště, nebo naopak na zvednutý green.

Rafinované pastičky

S čím ale musíte počítat, to jsou všemožné překážky, tak typické pro Prestonova hřiště. Jsou rafinovaně umístěné, nikoliv ale záludné. A je jedno, zda se jedná o pískové bunkery, různé potůčky či jezírka různých velikostí, nebo biozony. Všechny mají jediný účel a cíl – nutí vás o každé další ráně přemýšlet. Jasným a velkým plus hřiště je to, že nikde nehrajete z týčka ránu naslepo. Výsledek vidíte hned.

První devítka je přece jen o poznání členitější a techničtější, takže přesnost je tady klíčem k úspěchu. Druhá devítka je o něco delší, klidnější. Na obou ale platí, že dopadové zóna fairwayích jsou dostatečně široké. A pokud i tak minete cíl, roughy jsou střižené tak, že v nich není těžké míček najít a zrovna tak ho vyhrát do bezpečí.

GC Urslautal nabízí vedle skvělé osmnáctky ještě i zajímavé tréninkové zázemí včetně tří tříparových jamek, na které lze hrát i bez karty. K tomu driving, který se v Alpách podle místních řadí k těm úplně nejdelším. A aby byl výčet úplný, je třeba přidat i klubovnu s golfovým shopem a restaurací s terasou. Posedět si na ní po hře u dobrého jídla, nebo jen u kávy, je skoro povinností a celý golfový zážitek to ještě umocní.

GC Urslautal ale není jedinou možností, kde si v regionu Leogang zahrát golf. Už to tady zaznělo – v okruhu padesáti kilometrů je dalších šest hřišť: GC Brandlhof, GC Zell am See, GC Goldeg, GC Radstadt, GC Mitersill a GC Schladming. Stačí si jen vybrat…

(Visited 112 times, 1 visits today)