Roger a Mirka. Vztah ozdobený 101 tenisovými tituly a čtyřmi dětmi

Roger a Mirka. Vztah ozdobený 101 tenisovými tituly a čtyřmi dětmi

Za vším hledej ženu. To je výrok osvědčený mnoha a mnoha letitými zkušenostmi. A platí i pro Rogera Federera. Sedmatřicetiletý fenomenální tenista totiž nijak neskrývá to, že na jeho úžasnou a jedinečnou kariéru měla zásadní vliv i jeho manželka Mirka, za svobodna Vavrinecová. S rodačkou ze slovenské Bojnice se seznámil už v roce 2000 na olympijských hrách v Sydney. Ještě v době, kdy nevyhrál ani jediný turnaj…

„Když jsme spolu začali chodit, měl jsem na kontě turnajových vítězství nulu. Samozřejmě se mnou necestovala na všechny turnaje, ale zcela jednoznačně je Mirka důležitou součástí každého mého úspěchu,“ prozradil Federer, který má dnes na kontě 101 turnajových vítězství. První v únoru 2001 a zatím to poslední v březnu letošní dělí neuvěřitelných osmnáct let.

„Jsem jí velice vděčný. Kdo ví, bez ní bych možná už tenis ani nehrál,“ přiznal vítěz dvaceti grandslamů. Nejvíc, osm z nich vyhrál na trávě ve Wimbledonu.

V okamžiku, kdy se spolu v Sydney seznámili a začal jejich vztah, Mirka ještě hrála tenis, ale svou kariéru předčasně ukončila už v roce 2002 v pouhých 24 letech pro opakující se zranění nohy. Od té doby byla nejen Federerovou partnerkou a přítelkyní, ale doslova jeho pravou rukou.

„Pomáhala mně s médii a organizací cestování. V té době jsem vyhrál svůj první Wimbledon a zájem médií stále rostl. Byla a je mojí velkou oporou,“ konstatoval Federer.

První polibek po olympijském vyřazení

A přidal i vzpomínku na olympijské Sydney a na začátek jejich vztahu. Federer tehdy prohrál v semifinále s Tommym Haasem a den na to i souboj o bronzovou medaili s Arnaudem Di Pasqualem. Obě porážky obrečel a poté druhé hledal útěchu právě u Mirky. „Tehdy padl první náš polibek, takže to nakonec všechno dopadlo dobře,“ vzpomínal rodák z Basileje.

V dubnu 2009 byl jejich dlouholetý vztah posvěcen sňatkem a v červenci téhož roku se jim narodila dvojčata, holčičky Myla Rose a Charlene Riva. „Byl to pro mě jeden z nejemotivnějších okamžiků mého života. Být otcem je něco zcela mimořádného. Brečel jsem ještě předtím, než šla Mirka do nemocnice, brečel jsem během porodu i po něm,“ přiznal nadšený otec. Oběma se potom v květnu 2014 narodila druhá dvojčata, tentokrát chlapci Leo a Lenny.

„Leccos se od okamžiku, kdy jsme se potkali a začali spolu chodit, změnilo, ale ne to, že je stále mou oporou. Pomáhala mi vypořádat se se stále rostoucím tlakem a očekáváním. Museli jsme se oba vyrovnávat s novou situací, ale myslím, že nám to funguje, že máme dobrý systém. A navíc si dneska můžeme dovolit i nějakou tu pomoc, když ji potřebujeme,“ přidal Federer další slova uznání na adresu své 41leté manželky Mirky.

(Visited 120 568 times, 1 visits today)