Samková a Kraus si užili adrenalinu. V televizním seriálu o alpských střediscích jinak

Samková a Kraus si užili adrenalinu. V televizním seriálu o alpských střediscích jinak

Zdroj: ČT

V rolích poněkud nezvyklých rolích se představují olympijská vítězka ve snowboardcrossu ze Soči 2014 Eva Samková a dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus. Na obrazovkách ČT2 se totiž oba promění v průvodce, nebo chcete-li v nejen lyžařské nomády v osmidílném dokumentu Alpami nejen za sněhem (1. díl se odvysílal 9. ledna). Jak už název napovídá, oba sportovci při putování Alpami v Rakousku, Itálii a Slovinsku zažili mnohé. Adrenalinem se rozhodně nešetřilo.

Dokument představuje osmičku alpských středisek z trochu jiného pohledu. I díky Evě a Tomášovi, kteří si řadu aktivit vyzkoušeli na vlastní kůži poprvé. O tom, že Tomáš na lyžích a Eva na prkně jsou jako doma, o tom není pochyb, ale oba k tomu přidali i spoustu dalších aktivit, při nichž si leckdy sáhli hodně do zásobníku svých sil.

„Ve vrcholovém sportu jsme se podívali na spoustu míst, ale většinou to byla jen rutina auto, letadlo, auto, hotel a sportoviště. Teď jsme měli možnost poznat Alpy z jiného pohledu. Moc bych si přál, aby se lidé u televize při sledování dokumentu dobře bavili, měli dobrou náladu a inspirovali jsme je,“ prozradil Tomáš Kraus během předpremiéry dokumentárního cyklu v pražském kině Dlabačov.

Zdroj: Martin Bernard / Snow Nomads

„Někdy to byl opravdu dost velký adrenalin. Pro mě asi nejvíc na ferratě v rakouském Söldenu. Tam jsem si opravdu sáhla. A začátek freeridu taky stál za to,“ přiznala Eva Samková a i v dokumentu se přiznává, že na další takovou ferratu ji už nikdo a nikdy nedostane. Zvlášť potom, co se dozvěděla, že na vrchol se dá dojet i autem…

Tomáš Kraus už zažil na vlastní kůži letní sjezd na lyžích z Lomnického štítu, ale i on občas prožíval krušné chvíle. „Třeba když jsme při freeridu v Söldenu museli jednu skálu slaňovat a potom si museli nandávat lyže na takové uzounké římse. Evka s prknem na tom byla ještě hůř, ale dali jsme to oba. A byla to paráda,“ přidal další adrenalinový zážitek vítěz čtyř ročníků Světového poháru ve skikrosu.

Ferraty, katamaran i skok padákem

Ani Kraus ani Samková nejsou sice profesionálními moderátory, ale právě jejich bezprostřednost a ne vždy profesionálně vybroušený styl dodávají dokumentu autentičnost při bezpočtu aktivit – od lyžování ve volném terénu, přes ferraty, horská kola, horolezectví, windsurfing, skok padákem, jízdu na katamaranu až třeba po už zmíněný freeride a skialpinismus.

Zdroj: ČT
Zdroj: Martin Bernard / Snow Nomads
Zdroj: Martin Bernard / Snow Nomads
navigate_before
navigate_next

„Proč by si dokument měli lidi pustit? Třeba proto, že prý jsem byla pořád uječená, zatímco Krausík byl takový vymeditovaný, čímž se to vyvážilo,“ reagovala tradičně bezprostředně olympijská vítězka ze Soči a bronzová z posledních olympijských her v Pchjongčchangu.

„Bylo to i pro nás velice zajímavé. Objevili jsme řadu nových aktivit i míst. Velkým překvapením pro nás bylo Slovinsko. Bovec a jeho okolí bylo krásné. Bylo to i hodně náročné, natáčení trvalo skoro měsíc, ale potom jsme ještě týden přidávali naše komentáře. To bylo asi to úplně nejtěžší,“ smál se Tomáš Kraus.

Oba čeští sportovci postupně v osmi dílech na ČT2, které se vysílají vždy ve středu od 21:30, představí italská střediska San Martino di Castrozza a Paganella, v Rakousku Sölden a Stubai, ve Slovinsku Bovec a Bohinjské jezero, a zpět v Itálii oblasti Lago di Garda a Lago di Ledro. A jako bonus ještě přidají i ochutnávku některého z typických jídel pro danou oblast.

(Visited 806 times, 1 visits today)