Schladming-Dachstein: Ideální lyžování nejen pro rodiny

Schladming-Dachstein: Ideální lyžování nejen pro rodiny

Foto: Falkensteiner Hotel Schladming

Lyžařský areál Schladming-Dachstein patří mezi oblíbené destinace českých lyžařů všech věkových i dovednostních kategorií. Dobrá dojezdová vzdálenost, tradičně kvalitně upravené sjezdovky a mimořádná úroveň služeb jsou důvodem, proč dokáže uspokojit kromě široké veřejnosti i nejnáročnější, prémiovou klientelu.

Hlavním lákadlem lokality jsou propojené tratě 4 vrcholů: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Centrum Schladmingu je nástupným místem lanovky na Planai, odkud se pak větví 123 sjezdovek různé délky a náročnosti. Ty nabízejí množství možností pro vyznavače všech typů lyžování a snowboardingu: funslopové tratě, crossparky či trať pro amatérské závodníky a mnoho dalších atrakcí pro dospělé i dětské lyžaře. Nechybí restaurace a aprés bary, které nabízejí gastronomické lahůdky a vybrané nápoje pro dobití sněhovými radovánkami vybitých baterek.

Samozřejmostí je bohatá nabídka skipasů, včetně – zejména pokud lyžujete v Rakousku během sezóny pravidelně – výhodné kombinace v rámci programu Ski Amadé. Druhý největší areál v Evropě spojuje lyžařská střediska Salcburska, jež dohromady nabízí 760 kilometrů sjezdovek, 270 lanovek a vleků, 260 horských chat a restaurací. A samozřejmě – odpovídající ubytování. Třeba i pro milovníky pohodlí, luxusu a současné architektury.

A právě pro ně (ale nejen pro ně) je určený čtyřhvězdičkový hotel Falkensteiner Hotel Schladming. Superior hotel, patřící do brandové kolekce Premium, se pyšní originální moderní architekturou, designovým interiérem, a to vše v tradiční kvalitě známého hotelového řetězce. Na první pohled zaujme právě originálním tvarováním – nezapře inspiraci tradičními horskými stavbami, jež ale cituje skrz-naskrz moderním architektonickým jazykem. Autory návrhu jsou talentovaní a všestranní Hohensinn architekten z Grazu, interiér, vycházející z místní architektury ale transformující její atributy veskrze současným způsobem, je dílem architektů ze studia Arkan Zeitynoglu, které se na hotely specializuje. Hotel nabízí svým klientům celkem 130 pokojů a apartmánů, které jsou ideální pro páry nebo rodiny s dětmi. Největším je apartmán Dachstein o velkorysých 125 m2.

Skutečným pokladem je pak hotelové wellness. Několik typů saun, bazény – včetně venkovního s výhledem na štíty Planai – v exkluzivní podobě, to vše povyšuje hotel na téměř pětihvězdný zážitek.

Po sauně obvykle vyhládne – a zde má Falkensteiner Hotel Schladmingu co nabídnout. Neboli – zde se na gastronomických ingrediencích nešetřilo. Na hosty čeká útulnost, požitek a kulinářská rozmanitost. V restauraci Steirer najdete mnoho chuťově vyladěných chodů s regionálními, středomořskými a asijskými pokrmy. Odpovídající vinný doprovod s národními a mezinárodními kvalitními víny dokončí výběr jídel. Pro ty, kteří už mají žaludek naplněný až po okraj, je tu bar s výhledem na svahy hory Planai jakožto ideální místo k vychutnání lahodného občerstvení a pití. V nabídce najdete kvalitní vína, barevné koktejly, vynikající výběr lihovin i malé pochoutky mezi jídly, každopádně jídlo je tím prvořadým zážitkem.

Nás však zaujala hlavně architektura: výrazná fasáda je prvním předpokladem pozitivního vzoru. Komplikovaně členité atrium pak přinutí i znalce architektury zamyslet se nad jeho funkcí a neobvyklou estetikou. Zbytek interiéru a mobiliář jsou navrženy tak, aby dostály náročným kritériím cílové klientely a zároveň zapadly do celkového pojetí hotelu i okolitých staveb. Pokud tedy přemýšlíte, kam zamířit, Falkensteiner Hotel Schladming s přilehlými areály nabízí skvělou alternativu, ať už pojedete s rodinou či bez.

Falkensteiner Hotel Schladming
Foto: Falkensteiner Hotel Schladming
Falkensteiner Hotel Schladming
Foto: Falkensteiner Hotel Schladming
Falkensteiner Hotel Schladming
Foto: Falkensteiner Hotel Schladming
Falkensteiner Hotel Schladming
Foto: Falkensteiner Hotel Schladming
Falkensteiner Hotel Schladming
Foto: Falkensteiner Hotel Schladming
navigate_before
navigate_next

Autor: Petra Vorelová

(Visited 189 times, 1 visits today)