Skotský golf prožívá krušné časy

Skotský golf prožívá krušné časy

Zdroj: Getty Images

Nebyl to pro Skotsko, zemi, kde se narodil golf, radostný pohled na březnové vydání oficiálního světového žebříčku. Poprvé po téměř osmi letech mezi stovkou nejlepších hráčů totiž nefiguroval ani jediný skotský golfista. Tím posledním, který z elitní stovky v půlce března vypadl, byl Russell Knox.

V aktuálním žebříčku pro 19. týden se sice na 100. příčku propracoval jeho krajan Martin Laird, ale sám Knox se propadl již na 126. místo. Přitom ještě po svém vítězství na Travelers Championship na PGA Tour v roce 2016 figuroval na skvělém 18. místě. Od té doby však neustále ztrácel a tento pokračuje i nadále.

Knox však není zdaleka jediným skotským borcem, jenž se momentálně nachází ve fázi hledání ztracené formy. Nedaří se ani dalším a jsou mezi nimi i bývalí členové evropského týmu Ryder Cupu, vítězové majorů a turnajů European Tour. Jen namátkou: Richie Ramsay, Stephen Gallacher, Paul Lawrie a Marc Warren.

O mnoho lepší obrázek neskýtá ani pohled na ženský golf, a to vzhledem k tomu, že nejlepší skotská hráčka Catriona Matthew figurovala v půlce května mimo nejlepších 150 golfistek ve světovém žebříčku. Patřilo jí 192. místo, o dvě příčky za naší jedničkou Klárou Spilkovou.

(Visited 5 times, 1 visits today)