Skvělý Cafourek! Golfista slaví vítězství na turnaji série Pro Golf Tour

Zdroj: pixabay.com

Čtyřiatřicetiletý golfista Jan Cafourek vyhrál turnaj Red Sea Egyptian Classic na sérii Pro Golf Tour a zopakoval tak svůj tři roky starý triumf z rakouského Haugschlagu.

“Poslední dva roky to bylo špatné, ale nevzdával jsem se, protože golf miluju. Přes zimu jsem tvrdě pracoval a teď se raduju z vítězství. Jsem šťastný,” prozradil Cafourek na webu série Pro Golf Tour.

Český profesionál se během turnaje neustále zlepšoval. Po třetím kole měl dokonce 11 ran pod par stejně jako jeho soupeř Nizozemec Stan Kraai. “První den jsem dělal hloupé chyby na greenech, pak už jsem hrál solidně a to byl rozdíl,” dodává úspěšný golfista.

Během rozstřelu si český golfista věřil. Na druhé jamce zahrál Cafourek par, kdežto jeho soupeř dělal chyby. “Na play off jsem se těšil, rád hraju pod tlakem, takže to byla moje chvíle,” uvedl český vítěz. Golfista za své vítězství získal 5 000 dolarů. Další Čech, Štěpán Daněk, který také prošel v Egyptě cutem, skončil na 32. místě.

Zdroj: sport.cz

Autor: Fimar