Slavné osobnosti se zapojily do golfového projektu „Hrajeme a pomáháme“

Slavné osobnosti se zapojily do golfového projektu „Hrajeme a pomáháme“

Pandemie koronaviru zasáhla celý svět, včetně toho sportovního, a zároveň vzbudila silnou vlnu solidarity. Milovníci golfu se po znovuotevření hřišť mohou zapojit do charitativního projektu „Hrajeme a pomáháme“ a spojit příjemné s užitečným: zahrát si svůj oblíbený sport s některou ze slavných osobností a zároveň tím významně přispět na charitu.

 „Hrajeme a pomáháme“ je společný projekt České golfové federace a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společností TeeTime SE. Volně navazuje na předchozí akci „Hrát budeme, teď pomáháme“, která propojovala charitativní pomoc seniorům zasaženým pandemií koronaviru s možností přednostní rezervace po znovuotevření hřišť. „Poté, co došlo k uvolnění pravidel pro otevření venkovních sportovišť, jsme se rozhodli, že budeme i nadále pomáhat potřebným. Napadlo nás dát hráčům golfu možnost přispět na dobrou věc a přitom si užít netradiční zážitek v podobě hry dvojic na 18 jamek, přičemž protivníkem ve sportovním klání se stane některá ze známých osobností,“ přibližuje myšlenku nového dobročinného projektu Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

 Když hvězdy pomáhají…

Zapojit se do akce je jednoduché, sponzorem se může stát kdokoli, kdo má oprávnění ke golfové hře. „Na webových stránkách www.hrajemeapomahame.cz je možné si zakoupit balíček v hodnotě minimálně 5000 Kč, který obsahuje nejen green fee, ale především možnost hry s některou ze slavných tváří. Své síly na greenu můžete poměřit s profesionálními hráči golfu, jako je Klára Spilková, Jan Cafourek nebo Marek Nový, ale rovněž i s dalšími osobnostmi ze světa sportu, kultury či podnikatelské sféry. Kromě koupě balíčku se také nabízí možnost dobrovolného daru,“ uvádí Jan Loužecký, člen představenstva společnosti TeeTime SE. Do projektu se zapojili například fotbalisté Libor Sionko, Petr Kouba, Radek Bejbl či Karel Poborský, hokejista Jaroslav Špaček, anebo lyžař Ondřej Bank. V rámci akce je možné si zahrát také s trenérem Ester Ledecké Tomášem Bankem, s úspěšným podnikatelem a filantropem Martinem Romanem či šéfem pražské burzy cenných papírů Petrem Koblicem. Hrát se bude na různých hřištích napříč Českou republikou. „Patří mezi ně například Kořenec, Konopiště, Hodkovičky, Dýšina a řada dalších,“ doplňuje Petr Šikoš, prezident Asociace golfových hřišť.

Výtěžek z prodeje získá Fond pomoci zdravotní péči Charity Česká republika (www.darujme.cz/projekt/1202919) a je určen na zajištění technologického i personálního rozvoje domácí zdravotní péče. Z jeho prostředků budou mimo jiné pořízeny mobilní kyslíkové koncentrátory, které významně pomohou řešit dýchací problémy spojené s nemocí Covid-19. Pacienty se středně těžkým průběhem onemocnění tak bude možné ošetřovat doma. Služba tím pomůže nemocnicím udržovat potřebnou kapacitu lůžek pro pacienty s těžkým průběhem této nemoci.

(Visited 106 times, 1 visits today)