Sportovní trojboj v rakouském Mölltalu. Lyže, vodní plavidla a kola v jeden den

Sportovní trojboj v rakouském Mölltalu. Lyže, vodní plavidla a kola v jeden den

Zdroj: Wildwasser Arena Mölltal/Flattach

Západní cíp Korutan je pro vyznavače outdoorových sportů eldorádem. Na území Národního parku Vysoké Taury najdete bezpočet aktivit, které uspokojí vaši touhu po fyzických výkonech. Leckdy velmi odlišných, protože Mölltal protkávají řeky, hory, louky i stezky pro cyklisty. Strávíte tak den v přírodě naplněný mnoha báječnými okamžiky.

První zážitek vám hned přinese Mölltalský ledovec. Za pouhých osm minut se prostřednictvím lanovky Gletscherexpress přemístíte do výšky tři tisíce sto dvacet metrů nad mořem. V jediné korutanské ledovcové oblasti držící evropský rekord, co se jistoty sněhu týče (tři sta třicet dní v provozu), máte šanci vyjet na sjezdovky nebo prověřit svoji fyzičku na běžkách.

Mölltalský ledovec je krásným vyhlídkovým balkónem, odkud uvidíte třicet třítisícovek, včetně nejvyšší rakouské hory Grossglockner.

Budete-li mít štěstí, zastihnete zde také šestnáct národních lyžařských týmů (včetně německého a rakouského), které na ledovci pravidelně trénují.

🌞 frohe ostern 🌞 happy easter ein #traumtagl am mölli… und bis 12. mai 2019 ist powdern angesagt#loveski #skikaernten #topskikaernten #ski #gletscherski #kaernten #sonnenskilauf

Zveřejnil(a) Mölltaler Gletscher dne Neděle 21. dubna 2019

Poté co se nabažíte sněhu, změňte vodní skupenství a zamiřte do nedaleké Wildwasser Areny ve Flattachu. V ráji pro všechny vodomily si zařádíte na kajaku, pneumatikách (tubing), na plastovém plováku (hydrospeed), při říční surfingu a na raftingu. Před jízdou si obléknete neopren, záchrannou vestu, helmu a v uzamčených skříňkách necháte své věci, mobily a foťáky.

Zdroj: Wildwasser Arena Mölltal/Flattach

O pořízení snímků se však nemusíte bát. Instruktor, který pojedete s vámi, bude vybavený vodotěsným fotoaparátem a na vodě zachytí všechny důležité momenty.

Rafting i paintball

Po dojezdu pak fotky nahraje do počítače a pošle vám je na mailovou adresu. Pak s odborným doprovodem vyrazíte vozem na startovací místo, odkud se spustíte dolů po proudu řeky Möll. Z bílých peřejí poznáte půvabnou krajinu s horami za zády, malé ostrůvky i osvěžení v osmi stupňové vodě. Na konci trasy vás znovu vyzvedne auto a dopraví do outdoorového centra, kde vás pohostí specialitami na grilu.

Pokud radovánkám na divoké vodě neholdujete, klidně zůstaňte na břehu. V paintballovém areálu „zneškodníte nepřátele“ a v lanovém parku otestujete svoje motorické schopnosti.

Klikněte a jeďte

Poslední etapa pestrého dne bude patřit cyklistice, kdy z Flattachu zajedete do 18 kilometrů vzdáleného Mallnitzu. V malebné obci leží návštěvnické centrum, jež zábavnou a interaktivní formou představí největší národní park v Rakousku, Vysoké Taury. Přitažlivá expozice vás doslova vtáhne do místní přírody a názornými ukázkami přiblíží svět zvířat, rostlin, hornin a vody.

Zdroj: Kärnten Tourismus GmbH

V případě, že sebou nemáte kolo, nezoufejte. V Korutanech totiž v loňském roce firma Papin otevřela společně s místními turistickými regiony padesát půjčoven všech druhů kol (horská, trekingová, silniční, dětská, e-biky). Všechna jednostopá vozidla si mohou jednotlivci i skupiny cyklistů rezervovat online na webu duchu hesla „všude půjčíte a všude vrátíte“. Nemusíte si tedy dělat starosti, kam dojedete, protože zpáteční převoz kol opět zajistí sportovní firma.

Až přijedete do nejjižnější země Rakouska, pořiďte si Korutanskou kartu (dostanete ji například v turistických informačních kancelářích). Poskytne vám přes sto zajímavých turistických cílů zdarma a výhodné slevy u šedesáti partnerů. Při cestování rovněž pomůže bezplatná aplikace Kärnten CardApp nahraná do chytrého telefonu. Ukáže vám tipy na výlety, mapy, navigace a další nabídky.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 263 times, 1 visits today)