Světoví in-line maratonci míří do Ostravy

Světoví in-line maratonci míří do Ostravy

Zdroj: www.lifeinline.cz

Ostrava se již podesáté stane hlavním městem světového in-line bruslení. V sobotu 16. června bude opět hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda, které se za dobrého počasí účastní až 2000 bruslařů. Samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní.

Letos bude na trati 33,5 km závodit i vítěz loňského ročníku, Venezuelan Alex Bastidas s týmovými kolegy ze Španělska Iñigem Vidondem a Eugeniem Landetem, který bude obhajovat vítězství z minulého závodu Světového poháru v Dijonu. Proti nim se na start postaví konkurenční tým Rollerblade s hvězdami jako mistr světa Ewen Fernandez, několikanásobný juniorský mistr Evropy Quentin Girodeau či Guillaume DeMallevoue. Vítězný titul z loňského roku se také pokusí obhájit mistryně světa, Němka, Katharina Rumpus. V ženské kategorii se opět po letech můžeme těšit i na bývalou českou reprezentantku v short tracku Kateřinu Novotnou.

Na soupisce WIC jsou aktuálně závodníci z 20 zemí. Již tradičně pojede na osvědčené trati, na uzavřené Hlavní třídě v Ostravě – Porubě. Účastníci WIC absolvují 11 okruhů v celkové délce 33,5 km. Ti nejlepší trať prolétnou průměrnou rychlostí kolem 40 km/h, z kopce za horní obrátkou se jezdí rychlostí až 70 km/h. Do závodu WIC odstartují ženy 4 minuty před muži.

Zdroj: www.lifeinline.cz

Očekávaným lákadlem bude opět souboj českého národního týmu se zbytkem světa. V loňském závodě se nejlépe z Čechů umístil Ondřej Suchý, který skončil hned za Venezuelanem a dvěma Rakušany.

Připraveny budou i závody pro veřejnost včetně dětí. Celý in-line víkend bude pokračovat v neděli 17. 6. závody na in-line dráze ve volnočasovém areálu U Cementárny. Nedělního dráhového klání pod názvem Inline Opening se bude účastnit také řada účastníků sobotního závodu World Inline Cup. Připraveny budou divácky atraktivní vícebojařské závody. I těchto závodů se bude moci účastnit veřejnost.

(Visited 4 times, 1 visits today)