TOP 10 golfových hřišť Česka: Panorama Golf Resort Kácov

TOP 10 golfových hřišť Česka: Panorama Golf Resort Kácov

Panorama je mimořádný zážitek a to nejen sportovní, ale především estetický. Rozhledy, výhledy, průhledy, prostě radost z pobytu v krajině – a k tomu napínavá hra, při níž opravdu vše, co si v bagu přinesete, nejspíš i použijete.

Golfové hřiště na dohled od Kácova v malebném prostředí Posázaví je poměrně mladé, hrát se na něm začalo teprve v roce 2017. Přesto však patří k tomu nejlepšímu, co tuzemsko golfistům nabízí. Není největší a zdaleka ani nejnáročnější, avšak kdokoliv, kdo si na něm jednou zahraje, ho jen tak nepustí z hlavy. Je totiž všestranně kvalitní a precizně vymyšlěné.

Co je pro Panoramu typické a návštěvníka zaujme na první dobrou, to jsou zdejší výhledy. Moderní dřevěná klubovna z nejvzdálenějších odpaliť působí dojmem, jakoby s krajinou srostla a kopcovité Posázaví budí dojem panenské a civilizací nedotčené přírody. Zdejší prostředí vystihuje klid, voda a bujný travnatý porost. „Dříve tu byly neudržované louky s přerostlou trávou a náletovými dřevinami. Díky stavbě hřiště a vytvoření několika nových vodních ploch jsme docílili dokonce návratu několika živočišných druhů,“ podotýká manažer hřiště Tomáš Malec. Malebné jsou i kácovské devítky, které jsou dokonale zasazeny do krajiny a plynule na sebe navazují. Jsou tři a každá úplně jiná, takže se vyplatí zahrát si hřiště hned několikrát.

Louky, voda, lesy

Meadows je ze všech nejdelší, avšak délka není jejím největším úskalím. Hráče nachytá spíš na jeho přesnosti a volbě taktiky. Jamky jsou rozmanité, dlouhé se střídají s krátkými a technicky náročné s těmi, na nichž lze skórovat. Ozdobou Meadows jsou obě tříparové jamky – čtyřka na horizontu s výhledem do všech stran a šestka dlouhá 178 metrů s převýšením 25 metrů, na níž hrajete přes propast a green se jeví jako nedosažitelný cíl.

Na Riveru, jak už název napovídá, je ve hře voda. Poměrně hodně vody. „Dá se tu riskovat, ale někdy je lepší zůstat při zdi. Snadno tady poztrácíte hodně ran i míčků,“ upozorňuje golfista Marek Nový. Třetí kácovská devítka, Forest, je technicky náročná a najdete ji zasazenou mezi lesy. V první části tady nejprve vytrvale stoupá vzhůru, jamky jsou vesměs obklopené vzrostlými stromy a každá z nich je testem golfových dovedostí, taktiky a trpělivosti. Jako bonus nabízí Forest i jedinečné výhledy, stačí se zastavit a vyčistit si hlavu okolním panoramatem.

Základní informace:

MEADOWS

Par: 36

Počet jamek: 9

Délka: bílá: 3 111 m, žlutá: 2 947 m, modrá: 2 753 m, červená: 2 493 m

FOREST

Par: 36

Počet jamek: 9

Délka: bílá: 3 021 m, žlutá: 2 831 m, modrá: 2 685 m, červená: 2 499 m

RIVER

Par: 36

Počet jamek: 9

Délka: bílá: 2 772 m, žlutá: 2 610 m, modrá: 2 434 m, červená: 2 250 m

 

(Visited 125 times, 1 visits today)