Katastrofa. Tour de France ztrácí favorita. Froome si zlomil nohu, loket a žebra

Katastrofa. Tour de France ztrácí favorita. Froome si zlomil nohu, loket a žebra

Froome

Team Ineos nezačal svoje působení ve světě cyklistiky šťastně. Poté, co kvůli zranění vypadl ze sestavy jeden z favoritů Gira Egan Bernal, teď přichází smutná zpráva, že si při tréninkové jízdě na Criterium du Dauphine, zlomil Chris Froome stehenní kost, loket a žebra. Vážné zranění končí jeho veškeré naděje pro účast na Tour de France, která začíná za tři týdny.

Britský jezdec spadl během prohlídky dnešní časovky a byl ihned převezen do nemocnice. Zprávu potvrdil jak Twitter týmu Ineos, tak sám manažer Dave Brailsford. Ten řekl novinářům, že Froome spadl na konci sjezdu v asi 60 kilometrové rychlosti. “Na chvíli dal ruku ze řídítek a v tom ho nápor větru srazil, vletěl do zdi a utrpěl otevřenou zlomeninu stehenní kosti.” Podle Brailsforda je zranění vážné, ale zatím nebyly známé detaily vyšetření v nemocnici. Criterium du Dauphine mělo být pro Frooma klíčovou závěrečnou přípravou a zkouškou na Tour de France.

Britský cyklista se dobře umístil ve 2. etapě závodu, kde zaútočil a způsobil tak klíčovou selekci jezdců v posledním stoupáním. Dostal se tím zároveň na dostřel od žlutého trikotu.

Ve středu dopoledne vyrazil se spolujezdci týmu Ineos k dopolední prohlídce časovky a při jízdě měl těžký pád. Měla to být jeho první a zároveň jediná časovka před Tour de France, kterou už čtyřikrát vyhrál.

Pro team Ineos je absence Frooma na Tour velkou ranou, i tak by měl však být stále silný. K dispozici bude mít loňského vítěze Velšana Gerainta Thomase a Kolumbijce Egana Bernala.

(Visited 311 times, 1 visits today)