Turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně uzavírá žhavé golfové léto

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně uzavírá žhavé golfové léto

Promotér turnaje Luboš Koželuh, ředitel Golf Resortu Karlštejn Mirko Grossmann a česká profesionálka Kateřina Vlašínová. Zdroj: Zdeněk Sluka/Premier Sports

Žhavé golfové léto v Česku se blíží ke svému závěru. Sérii atraktivních golfových akcí v předchozích týdnech uzavře 23. až 25. srpna turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně, společný podnik Ladies European Tour a nižší soutěže LET Access Series s dotací 120 tisíc euro. Turnaj LET se do Česka vrací po tříleté pauze, na Karlštejně se bude hrát špičkový mezinárodní turnaj dokonce po 22 letech.

„Dámy budou hrát špičkový profesionální turnaj na Karlštejně vůbec poprvé. Naposledy tady hráli muži tehdejší Czech Open v rámci European Tour. Naším hnacím motorem při pořádání turnaje bylo především to, abychom dali možnost nejlepším českým golfistkám, profesionálkám i amatérkám, aby mohli poměřit své síly s kvalitní světovou konkurencí,“ prohlásil promotér turnaj Luboš Koželuh.

Skvělá konkurence ze zahraničí

A konkurence se na Karlštejně sejde opravdu navýsost kvalitní. I přesto, že jde o tzv. duální podnik LET a Access Series. Silná skupina hráče v čele s Florentynou Parker, Annabel Dimmock, Meghan MacLaren a Lydií Hall dorazí z britských ostrovů. Z tradičně silného Švédska se představí Linda Wessberg a Camila Lennarth, či Dánka Emily Pedersen. Jejich kvality potvrzuje i to, že všechny už vědí, jak chutná vítězství na LET.

Mezi největší favoritky – minimálně podle bookmakerů titulárního sponzora společnosti Tipsport – se řadí i Němka Ester Henseleit, ve startovním poli nechybí ani Ann-Kathrin Lindner, která vyhrála před šesti lety turnaj LET, který se tehdy hrál na plzeňské Dýšině.

Sedmnáct českých hráček na startu

Nejen o cut, ale o co nejlepší umístění bude bojovat i sedmnáct českých golfistek – pět profesionálek a dvanáct amatérek. Nedávný turnaj série LETAS na Konopišti nastavil laťku očekávání hodně vysoko – tehdy na turnaji „druhé“ evropské ligy prošlo cutem celkem 18 z 28 českých hráček ve startovním poli. A čtyři se umístili v top 6. Nejvýše z nich se umístila amatérka Tereza Melecká na druhé pozici.

„Tentokrát bude konkurence mnohem kvalitnější, ale už jsem podobných turnajů zažila dost, abych nasbírala dost zkušeností. Beru to jako výzvu a těším se,“ přiznala profesionálka Kateřina Vlašínová, která před několika týdny na Konopišti skončila dělená šestá.

Sára Kousková, Kateřina Vlašínová. Zdroj: Zdeněk Sluka/Premier Sports

Mezi dvanáctkou českých amatérek je i Sára Kousková, která má za sebou první rok studia na vyhlášené texaské univerzitě, odkud se do světového golfu vydal např. i Jordan Spieth. „Na Karlštejn se těším. Před rokem jsem tam na mezinárodním mistrovství Česka hrála o vítězství a neuspěla jsem až v play-off. Tak se to třeba povede letos,“ přála si Kousková.

Turnaj startuje v pátek úvodním kolem a pokračuje v sobotu druhým dějstvím. Poté následuje cut, přes který projde ze 138 golfistek ve startovním poli 50 nejlepších hráček plus další na děleném místě.

Za hole-in-one na čtrnáctce 10 000 euro

Zpestřením turnaje bude pro hráčky možnost získat odměnu 10 000 euro. To v případě, že na tříparové jamce č. 14 trefí hole-in-one. Délka hřiště na Karlštejně je pro dámský turnaj 5595 metrů a hrát se bude z různých odpališť – na jedničce například z bílých, ale nejčastěji – osmkrát – z modrých a stejně často i ze žlutých.

„Bude zajímavé, jakou strategii zvolí hráčky na druhé jamce. Zda najdou odvahu a budou hrát první ranou na green, nebo spíš zvolí konzervativní cestu a budou si přihrávat na fairway,“ uvedl ředitel resortu Mirko Grossmann, podle něhož je hřiště perfektně připravené. „Stálo to ale velké úsilí a také dost finančních prostředků. Snažili jsme se připravit hřiště tak, aby bylo pro hráčky příjemné a přívětivé,“ dodal.

Diváci mají na všechny tři dny vstup na turnaj zdarma. Pokud dorazí autem, zaplatí parkovné na celý den ve výši 100 korun. Přímé přenosy z turnaje vysílá v sobotu z druhého kola a v neděli z finálové rundy Česká televize na ČT Sport.

České hráčky na turnaji:

Profesionálky:

Kateřina Vlašínová
Lucie Hinnerová
Eva Koželuhová
Kateřina Krásová
Michaela Valášková

Amatérky:

Tereza Melecká
Tereza Koželuhová
Patricie Macková
Anna Andrýsová
Tatiana Boháčová
Nela Halaburdová
Tereza Chlostová
Sára Kousková
Jana Melichová
Natalie Saint Germain
Karolína Stará
Gabriela Roberta Vítů

(Visited 188 times, 1 visits today)