Cyklistický tým SKY se změní v Team INEOS

Cyklistický tým SKY se změní v Team INEOS

team sky

Očekává se, že Team Sky se v roce 2020 stane podle hlavního budoucího sponzora týmem Ineos. Ineos je nadnárodní chemickou společností ovládanou nejbohatším Britem Jimem Ratcliffem. Ten se chystá vstoupit do cyklobyznysu a zachránit tak jeden z nejsilnějších cyklo týmů světa.

Ineos byl v posledních týdnech zapojen do rozhovorů s Team Sky. Hned několik zdrojů během etapáku Tirreno-Adriatico webu Cyclingnews potvrdilo, že budoucnost týmu SKY už byla zajištěna. Společnost Ineos, jako hlavní sponzor, podle toho dostala přednost před složitějším „kolumbijským řešením“ s podporou státu – zmiňována byla státem řízená ropná a plynárenská společnost Ecopetrol.

Už během nedávného etapáku ve Spojených arabských emirátech, sportovní ředitel SKY Matteo Tosatto řekl španělskému deníku Marca, že tým si zajistil nového sponzora a celou věc prý oznámí před Tour de France, případně ještě dříve. Potvrdil také, že nový sponzor bude evropský. Následné dotazy webu Cyclingnews tým Sky odmítl komentovat.

Už existuje doména TeamIneos.com

Ratcliffe a Ineos loni investovali 110 milionů liber do plachetního týmu Bena Ainslieho, který doufá v boj o další American Cup. Nový tým SKY by se měl jmenovat „Ineos Team UK“. Internetoví pozorovatelé si všimli, že doména webových stránek TeamIneos.com byla zaregistrována 5. března, přičemž účet @teamineos je registrován také na Twitteru.

Ineos je z 60 procent ve vlastnictví Ratcliffa, rodáka v Manchesteru. Tento miliardář pomohl vybudovat Ineos prostřednictvím řady fúzí a akvizic, čímž vytvořil druhou největší chemickou společnost na světě.

Ratcliff má 21 miliard liber

Podle žebříčku boháčů “Rich List” listu The Sunday Times má Ratcliffe údajně majetek v hodnotě 21 miliard liber (630 miliard Kč). Nedávno byl v britských médiích kritizován za to, že přesunul obrovské bohatství do Monte Carla, aby se vyhnul daňovému zákonu. Lídři týmu Sky Chris Froome a Geraint Thomas mají mimochodem oba sídla v Monte Carlu a celý tým má tréninkovou základnu v nedaleké Francii.

Ratcliffe miluje sport, sám je nadšeným triatlonistou, který dokonce pravidelně závodí. Loni se údajně zajímal o koupi fotbalového týmu Chelsea od Romana Abramoviche a spekulovalo se, že mu nabídl dvě miliardy liber. Poté se rozhodl koupit podíl ve fotbalovém klubu Lausanne-Sport ve Švýcarsku.

(Visited 2 124 times, 1 visits today)