Vítejte na nejtěžších golfových hřištích světa - 1. díl

Vítejte na nejtěžších golfových hřištích světa - 1. díl

Pokud si myslíte, že zažít při golfu nějaký adrenalin je prakticky nemožné, vyvedeme vás z omylu. Pravda, chce to jednu jistou podmínku – zahrát si na některém z golfových hřišť, které se řadí do skupiny těch, o nichž se hovoří jako o nejtěžších hřištích světa. Věřte, nebo ne, je jich více než dost. Pokusili jsem se vybrat právě ta, která mezi nejobtížnější rozhodně patří.

Bethpage Black (New York, USA)

Už tabulka u odpaliště první jamky na hřišti, které je jedním z pěti v Bethpage State Parku na Long Islandu, jasně signalizuje, že vás nečeká nic snadného. „Black Course je extrémně obtížné hřiště, proto ho doporučujeme pouze velice kvalitním hráčům“, píše na tabulce. Dvakrát se tady hrálo US Open – v roce 2002 se pouze jediný hráč, Tiger Woods, dostal pod par, a v roce 2009 zahrálo pod par jen pět hráčů.

Hřiště postavené v roce 1936, které designoval A. W. Tillinghast, bylo dlouho neobjeveným klenotem. Až po US Open vystřelila obliba hřiště do nadoblačných výšin. Získat rezervaci je úkolem nadmíru obtížným, ne-li téměř nemožným. Z nejdelších odpališť hřiště měří 7426 yardů, ale pokud nejste špičkovým profesionálem, hrát z nich nemusíte.

Další radou je utlumit své ego a připravit se na úzké fairwaye, velké a hluboké bunkery, rozlehlé greeny, drsné roughy i na to, že nelze používat golfové bugyny.

View this post on Instagram

Opening Day 2K18 #PlayorPerish

A post shared by Max (@maxarden) on

Jade Dragon Snow Mountain Golf Club (Lijiang, Čína)

Možná tohle hřiště s výhledem na zasněžené himalájské vrcholky hor není tak herně obtížné, ale to, co z něho dělá těžký golfový test, je jeho délka. Se svými 8450 yardy je nejdelším hřiště světa. Mezi jeho osmnácti jamkami najdete i pětipar o délce 735 yardů a k tomu musíte připočítat další dva s délkou přes 680 yardů.

Ale to není vše. Ani další jamky nejsou lehkou procházkou. Nejdelší čtyřpar měří 525 yardů, zatímco jeden z tříparů je dlouhý 270 yardů. Pravda, protože se hřiště nachází v nadmořské výšce 3040 metrů, je už vzduch řidší a míčky létají o poznání dál, než v obvyklých výškách. Jenže zrovna tak mohou míčky ulétnout i doprava, či doleva, což z hřiště Dragon Jade dělá obtížnou zkoušku. Dostat se pod 80 ran je hodně dobrým výsledkem.

Cape Kidnappers Golf Course (Nový Zéland)

Tohle hřiště bere dech. Obtížností i krásou. Postavil ho na útesech v zátoce Hawkes vysoko na Pacifickým oceánem Tom Doak. Mluví se o něm jako o golfovém eposu. Golfista stojící na jamkách na vrcholku útesů má pocit, jak když stojí na konci světa. A pokud se mu rána nepovede, trvá dlouhých deset vteřin, než jeho míček dopadne do vody z útesu, který ční nad mořem do výše 183 metrů.

Beautiful, New Zealand 2018

Zveřejnil(a) Annemarie D Reid dne Úterý 3. dubna 2018

Cape Kidnappers není jen obtížné hřiště, ale také nebezpečné. Hluboká propast se na mnoha jamkách otevírá jen těsně vedle klikatých a úzkých proužků fairwayí, které jsou skoro neustále bičované větry od Pacifiku a udržet na nich míček je téměř nemožné. Na hráče, nebo přesněji jejich nepovedené rány číhají nejen hluboké propasti, ale také bunkery, které se zdají být také bezedné.

Doakovo dílo je stejně mistrovské, jako brutální. Nejlepší profesionálové tady dosud nikdy turnaj nehráli, ale bylo by zajímavé vidět, s jakým skóre by končili.

(Visited 7 times, 1 visits today)