Vyražte za lyžováním a hokejem do švýcarského Davosu

Vyražte za lyžováním a hokejem do švýcarského Davosu

Zdroj: Destination Davos Klosters

Ze šesti lyžařských areálů nacházejících se v Davosu, patří Jakobshorn rozhodně k nejzábavnějším. Kromě vykrajování obloučků a natáčení filmů, zde také spočinete ve vířivce pod palmami.

Zavítáte-li do nejvyššího města v Evropě, okouzlí vás nejenom svoji světáckou atmosférou, nýbrž i skvělým servisem pro lyžaře. Jeho součástí jsou také autobusy městské hromadné dopravy. Interiér mají přizpůsobený velkému počtu osob s lyžemi a v pravidelných intervalech míří ke stanicím lanovek. Jedna z nich leží u nádraží Davos Platz. Odtud se lehce vyhoupnete nahoru a začnete svoji krasojízdu na Jakobshornu.

Dva tisíce pět set devadesát metrů vysoká hora disponuje terény různých sklonů. Z nich vybíhá patnáct sjezdovek v celkové délce kolem čtyřiceti kilometrů. Jsou poměrně široké a vyhovují tak méně zdatným lyžařům. Nicméně, ti zkušení si svoje carvingové dobrodružství stoprocentně najdou na červených, černých a závodnických sjezdovkách. Z řádění v prašanu lze dokonce natočit lyžařský film. Stačí, když se vydáte na sjezdovku BMW-xDrive-Skimovie-Ski-&Boardercross v sousedství sedačkové lanovky Clavadeler Bubble.

Zdroj: Destination Davos Klosters

Nafilmované carvingové dobrodružství

Po příchodu do startovního domu zaregistrujete skipas na turniketu, počkáte na signál startu a vychutnáte si sešup dolů. V cíli uvidíte svůj nejlepší čas a nafilmovanou jízdu. Video si pak můžete prohlížet, stahovat nebo jej poslat svým přátelům. Určitě nebude na škodu se zúčastnit BMW xDrive Cupu a získat atraktivní ceny. Každý měsíc totiž probíhá losování z kolekce BMW a K2, přičemž výherce na konci sezóny získá hlavní cenu – auto.

Pro vyznavače akrobatického lyžování jsou na Jakobshornu připraveny krátké a intenzivní tratě v dokonale upraveném a všestranném JatzParku.

 Vysokohorské koupání

Zdroj: Destination Davos Klosters

Až budete na Jakobshornu, nastavte si na hodinkách alarm na 14.33 hodin. Právě v tento čas startuje se švýcarskou přesností aprés ski na chatě Jatzhütte. Poté co spatříte ve výšce dvou tisíc pět set šedesát metrů umělé palmy, lehátka a vířivky, budete se cítit jak na „sněžné riviéře“. Moře sice neuvidíte, avšak pod vámi budou létat do výšky snowboardisti a lyžaři z můstků snowparku.

Proslulé aprés ski, jehož pověst překonala hranice Švýcarska, žije hrátky dýdžejů, živými koncerty, gurmánskými večery a podáváním speciálních nápojů včetně „Kaffi Sexu“. Navíc si zde užijete relaxaci pod širým nebem. U každého lehátka naleznete ručník a koupací set pro návštěvu vířivky či sauny.

Pojmete-li pobyt v Davosu jako rodinnou dovolenou, na úpatí Jakobshornu (u vleku Bolgen) strávíte se svými potomky pohodový čas. Sjezdovka pro mrňousky se rozprostírá u sedačkové lanovky Carjöl a je společně s vlekem dobře viditelná z restaurace. Své děti budete mít při lyžování pod kontrolou a ještě si k tomu vychutnáte Aperol nebo slunění v pohodlném křesle.

Dárky pro české lyžaře

Horské středisko v Plessurských Alpách má sice „milionářský punc“, avšak povyražení v něm najdou návštěvníci i s méně naditou peněženkou. Navíc Davos – Klosters přichází vstříc českým lyžařům, pro které na letošní zimní sezónu připravil cenově výhodné balíčky. Od 9. listopadu do 9. prosince 2018 na vás čeká „Ski Test“, kdy otestujete lyže různých značek. Součástí nabídky je přenocování ve 2 – 3 hvězdičkovém hotelu včetně snídaně a jednodenního ski passu.

Svoje lyžařské umění pak zlepšíte v rámci programu „Skitastic“ (9. – 13. prosince 2018, 24. – 28. března 2019). K dispozici budete mít lyžařského instruktora, jež s vámi stráví polovinu každého dne na svahu, aby vybrousil váš styl. V balíčku je ubytování v hotelu na 4 noci s polopenzí.

WINTERNEWSWas lange währt wird endlich gut! Am Freitag, den 23. November 2018 startet das Skigebiet Parsenn mit den…

Zveřejnil(a) Davos Klosters Mountains dne Čtvrtek 15. listopadu 2018

Konec roku na ledě

Davos je od devatenáctého století centrem zimních sportů a od roku 1923 zde probíhá nejstarší hokejový turnaj na světě. Spengler Cup se tradičně koná od 26. do 31. prosince za účasti šesti mužstev.

Kromě domácího týmu letos na led vyjede finský  Kuopio Hockey Oy, ruský HK Metallurg Magnitogorskněmecký Thomas Sabo Ice Tigers , reprezentace Kanady a také čeští Oceláři z Třince. Druhá největší sportovní událost ve Švýcarsku se těší obrovskému zájmu. Vaillant Arena o kapacitě sedmi tisíc míst každý zápas praská ve švech a nadšení fanoušci vytváří fantastickou atmosféru.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 52 times, 1 visits today)