WGM Czech Open 2019: Obhajuje Mrůzek, Zach poprvé jako profesionál

WGM Czech Open 2019: Obhajuje Mrůzek, Zach poprvé jako profesionál

Zdroj: http://wogoma.cz

Obhájce titulu Filip Mrůzek, Šimon Zach poprvé jako profesionál, další přední čeští profesionálové a nejlepší čeští amatéři v akci, 144 hráčů ve startovním poli, tedy zcela naplněná kapacita, 600 tisíc korun v banku a odměna 200 tisíc korun pro vítěze, to je jen stručný výčet základních údajů těsně před startem 6. ročníku turnaje WGM Czech Open, který se odehraje od 1. do 4. srpna na hřišti Beroun Golf Clubu.

„Velice nás těší, že i letos máme naplněnou kapacitu turnaje a že mezi přihlášenými hráči nechybí ani obhájce titulu Filip Mrůzek. Poprvé jako profesionál si letos v Berouně zahraje Šimon Zach a bude zajímavé, jak obstojí v konkurenci nejlepších českých hráčů, včetně amatérů, kteří se na našem turnaji představí opravdu v silné sestavě,“ konstatoval Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořadatelské společnosti WGM.

Mrůzek před rokem v Berouně zvítězil s rekordním skóre -22 a ve třetím kole navíc přidal rekord berounského hřiště s hodnotou 62 ran. Jako jediný dosud vyhrál WGM Czech Open dvakrát a letos se pokusí o hattrick. V cestě mu ale bude stát kompletní česká profesionální špička, ze které chybí pouze Stanislav Matuš a Ondřej Lieser. Naopak o vítěznou prémii 200 tisíc korun si zahrají Jan Cafourek, Michal Pospíšil, Aleš Kořínek a další.

A také už jmenovaný Šimon Zach. V roli profesionála poprvé. „Těším se. Bude to změna a nová výzva. Jsem zvědavý na novou konkurenci. Hřiště by mohlo vyhovovat mojí hře a mohla by tady padat nízká skóre,“ prozradil Zach před svou berounskou premiérou.

Špičkové obsazení i mezi amatéry

Velkou konkurenci bude mít ale i mezi amatéry. Letošní účast v Berouně je z tohoto pohledu nejkvalitnější. O nejvyšší příčky i překonání dosud nejlepšího umístění a skóre amatérského hráče na turnaji, kterým bylo loňské 4. místo Gordana Brixiho se skóre -11, budou usilovat mj. Vítek Novák, Petr Hrubý, Filip Ráža, David Siwy, Hynek Groh a také opět Gordan Brixi.

Ani letos nechybí početná zahraniční konkurence – mezi 144 přihlášenými je 31 zahraničních golfistů z jedenácti zemí včetně sedmi hráčů ze Slovenska.

Tak jako v předchozích ročnících, ani letos nechybí zajímavé odměny za hole-in-one hned na trojici tříparových jamek. Na šestce je v „banku“ tradičně nákladní vůz Tatra, na čtyřce se hraje o golfovou bugynu a na jamce č. 11 jsou v sázce hodinky Prim z limitované série s golfovou tematikou.

Turnaj startuje už ve středu turnajem Pro-Am, ale to hlavní se odehraje od čtvrtka 1. srpna, kdy je na programu 1. kolo. Po páteční druhé rundě následuje cut, jímž projde do víkendových dvou závěrečných kol 3. a 4. srpna pouze šedesát nejlepších hráčů plus další na dělených místech.

Vítězové a jejich skóre na WGM Czech Open:

  • 2018 Filip Mrůzek -22 (71, 65, 62, 68)
  • 2017 Petr Nič -18(66, 69, 66, 69)
  • 2016: Ondřej Lieser -6(72, 70, 69, 71)
  • 2015: Filip Mrůzek -6(68, 71, 71, 72)
  • 2014: Martin Příhoda -10(72, 70, 69, 67)
(Visited 136 times, 1 visits today)