Z Feuerstein Nature Family Resortu se vám nebude chtít odjet

Z Feuerstein Nature Family Resortu se vám nebude chtít odjet

Foto: Feuerstein

Pětihvězdičkový rodinný resort Feuerstein leží v Jižním Tyrolsku, téměř na samé hranici Itálie s Rakouskem, v lyžařské oblasti Ladurns. Pouhé čtyři kilometry od hotelu začíná lyžařský areál Ladurns, kde si zalyžují začátečníci i profesionální sportovní nadšenci. A necelou půlhodinu autem najdete větší ski resort Rosskopf and Ratschings, kde si milovníci zimních sportů opravdu přijdou na své. 

Feuerstein Nature Family Resort je ideální místo pro všechny milovníky zimních sportů. Kromě nedalekých sjezdovek je hned vedle hotelu i bruslařský areál, můžete si v okolí skvěle zaběžkovat, najdete tu skvělé podmínky pro sáňkování nebo můžete využít sjezdařský koberec pro nejmenší. A tak není divu, že hotel Feuerstein Nature Family Resort se stal oblíbeným cílem rodin s dětmi každého věku. Najdete tu pestrou nabídku aktivit a služeb a spoustu programů pro všechny věkové kategorie. A to dokonce i pro ty nejmenší, od miminek až po školáky. Aktivity probíhají jak uvnitř, tak venku, v závislosti na ročním období.

Pokud počasí lyžování ani turistice nepřeje, mohou se děti vydovádět v typické jihotyrolské dřevěné stodole. Připraveny jsou i speciální dílny, jako je kurz kreslení nebo práce se dřevem, kde se zabaví celá rodina. Ale i různé tvůrčí dílny, jako je třeba keramika. A pro sportovce je tu i skvělá vnitřní lezecká stěna. V hotelu mají i vyhřívanou jezdeckou halu, kde se starají o několik koní. V hotelu dokonce nabízí hlídání dětí od miminek až po školáky. A když si budou rodiče chtít od svých ratolestí odpočinout, můžou jít do SPA, kam mají vstup pouze dospělí.

Akvapark pro náročné

V hotelu Feuerstein Nature Family Resort najdete hned čtyři bazény s vodními skluzavkami. Do hlavníhowellness mohou celé rodiny. Navíc je tu připraveno i spousta masážních a kosmetických procedur a balíčků. Bezesporu jednou z největších atrakcí hotelu je venkovní vyhřívaný bazén s výhledem na okolní krajinu. Díky konstantní teplotě vody v bazénu, která se pohybuje okolo 30 °C, si hosté mohou pohled na nedaleké hory užít, i když jsou jejich vrcholky pokryté sněhem.

Vyhledávané jsou také relaxační prostory a trojice saun, do nichž je dětem vstup zakázán. Příslib naprostého klidu a ve vzduchu se vznášející aroma borovicového oleje se stanou balzámem na nervy. Každá ze saun je jiná, nechybí tradiční parní lázeň, finská sauna a kabina z alpské borovice arolla. Sauny doplňuje vířivka s výhledem na nebe.

Gourmet restaurace Artifex & vinný sklípek

Pro milovníky gastronomie je připravena restaurace Artifex a vinný sklep. Podobně jako celý hotel je i zdejší kuchyně dotažena do posledního detailu. Jméno restaurace Artifex není vybrané náhodou, odkazuje k latinskému slovu, kterým se v období renesance označovali umělci. Artifex tak už samotným názvem dává tušit opravdový gurmánský zážitek. Šéfkuchařkou restaurace je Tina Marcelli, která se svým ryze dámským týmem tvoří pokrmy ze všeho, co místní krajina a daná sezona nabízejí. Suroviny Tina Marcelli kupuje výhradně od lokálních farmářů. Například zelenina pochází z farmy Lenzen v Ausserpflersch, maso dodávají Verena Angerer a Alexander Guadagnini z horské farmy Jörgenhof. Restaurace je otevřená od čtvrtka do pondělí a k dispozici jsou pouhé čtyři stoly na celý večer. A pozor, opět bez dětí, do Artifexu je vstup od čtrnácti let. Mladší děti lze opět svěřit do rukou pečovatelů, a naplno si tak vychutnat menu o pěti či osmi chodech doprovázené vinným párováním.

V hotelu Feuerstein Nature Family Resort si zkrátka přijde na své každý. Rodiny, milovníci lyžování i špičkové gastronomie. Jediným problémem může být to, že se vám odtud nebude chtít odjet.

Více na https://www.feuerstein.info/.

Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Hannes Niederkofler
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Hannes Niederkofler
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Hannes Niederkofler
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Feuerstein
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Feuerstein
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Feuerstein
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Feuerstein
Feuerstein Nature Family Resort
Foto: Feuerstein
navigate_before
navigate_next
(Visited 84 times, 1 visits today)