Zermatt - Pure Pleasure

Zermatt - Pure Pleasure

Lyžování v Zermattu patří mezi vrcholné lyžařské zážitky hned z několika důvodů. Prvním je určitě úchvatná přírodní kulisa s dominantou v podobě nejfotografovanější hory Švýcarska, Matterhornu.

Celé středisko se nachází v jejím náručí a horu můžete obdivovat ze všech stran. Skvělé je i to, že se celý den můžete pohybovat jen na lyžích, žádné dojíždění skibusy, areál je jedno velké lyžařské safari, a to včetně italské Cervinie. Zažít tady můžete i heliskiing, samozřejmě freeride a sjezdovky jsou pro všechny úrovně lyžařů. Objednat si lze ale také jen vyhlídkový let bez lyžování, letiště je přímo na kraji obce. V Zermattu se lyžuje celoročně, letní areál je samozřejmě menší, ale i tak největší v Evropě. Sezona celého areálu je velmi dlouhá a jarní lyžování s dlouhými slunnými dny má své kouzlo.

Přes ledovce do Sv. Mořice

Zermatt je plný zážitkových ubytovacích příležitostí v exkluzivní kvalitě a určitě si vyberete i z bohaté gastronomické nabídky oblasti. Naším tipem je Restaurant Aroleid Kollektiv, který je v českých rukou Mariána Podoly a může se pochlubit michelinským oceněním BIB Gourmand z letošního roku. Restauraci najdete v části Furi a pohodlně sem dojedete také přímo na lyžích. Marián provozuje v Zermattu ještě nejvýše položenou pražírnu kávy Zermatt Kaffee Rösterei (kousek od nádraží), jejíž produkty si můžete koupit i v Česku. Pražírna zve také k návštěvě i ke kurzům přípravy kávy. Pobyt může zpestřit také návštěva iglú. A ještě jeden zážitek byste si tu měli dopřát, a sice jízdu panoramatickým vlakem Glacier Express, ideálně v nejvyšší třídě Excellence Class. Ze Zermattu můžete dojet až do Sv. Mořice, ale tahle cesta trvá necelých osm hodin, a to už je pak lepší navázat dalším lyžařským pobytem přímo ve Sv. Mořici. Trasu si můžete libovolně zkrátit podle svých představ a časových možností.

Zermatt je rájem high-end chaletů, které posouvají úroveň zimní dovolené do nových dimenzí. Mezi nejprestižnější patří šestihvězdičkový Chalet Zermatt Peak o rozloze téměř 700 metrů čtverečních, z nichž svůj příjemný díl ukusuje mimo jiné privátní vinný sklep. Zermatt Peak poskytne nekompromisní zázemí pro až 13 osob, jimž bude nepřetržitě k dispozici početný personál včetně butlera a osobního šéfkuchaře, ale také vyhřívaná venkovní jacuzzi.

V Zermattu se lyžuje celoročně, letní areál je samozřejmě menší, ale i tak největší v Evropě.

(Visited 770 times, 1 visits today)