3 tipy na nejmodernější skiareály v Česku

3 tipy na nejmodernější skiareály v Česku

Pomalu se blíží zimní sezóně a s ní i čas kdy si vášnivý lyžaři obují lyžařské boty a vyrazí na svah. I přesto, že spousta Čechů dává přednost moderních lyžařským areálům v Rakousku, Itálii či Francii, kde je sezóna výrazně delší, je možné v České republice najít moderní areály, které se zahraniční konkurenci úrovní služeb přibližují.

SkiResort Pec pod Sněžkou

Když do hor, tak rovnou na ty nejvyšší vrcholky, co u nás máme. Pec pod Sněžkou je pojem, co se týká zimním sportů. Kromě toho, že je toto město na úpatí nejvyšší České Hory Sněžky oblíbenou destinací nejen pro sjezdové lyžování, nabízí i další nepřeberné možnosti nejen zimní zábavy.

Snowboardisté jistě ocení nejdelší snowpark v ČR. Lyžaři se mohou těšit na sjezdovky různé náročnosti, večerní lyžování na 3 svazích  a pro běžkaře jsou upravené stopy na Krkonošské magistrále. Areál je navíc propojen s skiareálem v Janských Lázních a tak si můžete zajet na na horké bombardino i do tohoto lázeňského horského městečka.

Po náročném dni si můžete užít odpočinek v sauně či ve wellness v některém z horských nebo lázeňských penzionů či hotelů, kterých je jak v Peci pod Sněžkou, tak v Janských Lázních na výběr hned několik.

Ski areál Kouty nad Desnou

Lyžovat se nemusí jen v Čechách, ale i na Moravě najdeme krásné areály, jako je třeba ten v Koutech nad Desnou. Jde o největší skiareál v Olomouckém kraji  a může se chlubit například šestisedačkovou lanovkou.

Areál v Koutech nad Desnou nabízí kromě jiného skvělé zázemí i pro rodiny s dětmi. K dispozici je dětský park s pojízdným pásem a nebo začátečnická modrá sjezdovka, které měří více než 3 km. Na této mírné trati se lyžovat naučí opravdu každý. Zkušení lyžaři a snowboardisté zase jistě ocení vyznačená místa, kde se mohou bezpečně věnovat freeridovým sjezdům. Velkou výhodou areálu je možnost parkování zcela zdarma.

Po lyžovačce se můžete vypravit na výlet třeba do Skanzenu Koutecký Les či k přečerpávací vodní nádrži na Dlouhých Stráních.

Po okolí je rozeseto spousta penzionů pro lyžaře, kde se budete moci ubytovat s celou rodinou.

Skiareál Lipno nad Vltavou

Pokud při putování zamíříte na jih republiky, nemůžeme opomenout nádherný lyžařský areál u břehu Lipna. Najdete zde veškerý komfort a vybavení které se směle může rovnat nedalekým rakouským areálům. Najdete zde téměř 12 km sjezdovek všech úrovní, velký snowpark s překážkami a nebo Foxpark kapitána Lipánka pro nejmenší.

Kromě lyžování se můžete věnovat běžkám a to na 40 km dlouhém okruhu šumavskou krajinou. Při dobrém počasí je přímo na zamrzlé hladině Lipna vytvořena bruslařská dráha, která spojuje města Frymburk a Lipno nad Vltavou.

Po sportovních výkonech se můžete pokochat třeba pohledem z vyhlídky na Stezce v korunách stromů, která je otevřena celoročně.

Ubytovací zařízení v Lipně nad Vltavou nabízejí v sezóně až 3 500 lůžek, takže sehnat to správné ubytování by neměl být problém. Ubytovat se můžete, jak v rodinných penzionech, tak v luxusních wellness resortech, kde si pobyt můžete zpříjemnit některou z relaxačních procedur. Lipno si zkrátka zamilujete.

Přejeme vám v letošní zimě mnoho sportovních zážitků nejen v českých skiresortech. Pro větší nabídku ubytování navštivte naše webové stránky Penzion.cz

(Visited 465 times, 1 visits today)