Mickelson porazil Woodse a vyhrál 207 milionů

Mickelson porazil Woodse a vyhrál 207 milionů

Až po dramatickém souboji pod umělými světly na hřišti Shadow Creek v Las Vegas porazil Phil Mickelson na 22. jamce Tigera Woodse a vyhrál tak závratných 9 milionů dolarů – 207 milionů korun.

Velký exhibiční souboj “The Match” se stal poslední velkou golfovou událostí roku. “Snažím sak e teď jen trošku zklidnit, moje srdce už víc nezvládne, byla to neuvěřitelná věc,” citovala BBC Mickelsona, pětinásobného vítěze majoru.

48letý Mickelson vedl většinu zápasu. 42letý Woods získal náskok jen jednou po birdie na dvanáctce, ale vzápětí o něj přišel. Ale stejně to bylo drama. Osmnáctá jamka nerozhodla a tak se muselo hrát play off. V Las Vegas se mezitím začalo šeřit a pořadatelé museli přistoupit ke zcela mimořádnému opatření a instalovat umělá světla. Na čtvrté dodatečné tříparové jamce pak Mickelson výborně zahrál a vzápětí proměnil metrový pat do birdie.

S 19 majory mezi sebou a dvěma desetiletími na samém vrcholu tohoto sportu se Woods a Mickelson stali dvěma nejvýznamnějšími golfisty planety. “The Match” se tak stal zatím nejnovější kapitolou jejich dlouhé rivality.

“Byla to skvělá zábava a přitom to bylo soutěživé. Spoustu šancí jsem nevyužil, ale moc jsem si to užil,” komentoval zápas Woods.

(Visited 32 times, 1 visits today)