3 Zinnen Dolomity – objevte impozantní vrcholky Dolomit v Jižním Tyrolsku

3 Zinnen Dolomity – objevte impozantní vrcholky Dolomit v Jižním Tyrolsku

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Dolomity jsou považovány za jedno z nejkrásnějších pohoří světa. A není divu. Slunce zde svítí téměř 300 dní v roce a sjezdovky jsou vždy perfektně upravené. Lyžařské středisko 3 Zinnen Dolomity je ideální volbou pro chvíle relaxace s rodinou či přáteli.

3 Zinnen Dolomity se nacházejí v Jižním Tyrolsku na severu Itálie, jehož krásná příroda poskytuje množství okouzlujících výhledů, výborné jídlo a vynikající víno. Zažijte Dolce Vita i na svahu a navštivte některou z vyhlášených místních restaurací, kde můžete ochutnat unikátní spojení alpinské a středomořské kuchyně.

Copyright: Drei Zinnen Marketing/Harald Wisthaler

Místo pro zkušené i pro začátečníky

3 Zinnen Dolomity jsou ideální destinací pro nadšence zimních sportů a milovníky přírody. Oblast původně známá jako Alta Pusteria/Hochpustertal nabízí kopec zábavy, ale i odpočinek a spoustu různorodých aktivit. Návštěvníci si mohou užít více než 110 kilometrů sjezdovek všech úrovní. Mají také možnost prozkoumat pět propojených vrcholků Dolomit, hor jež patří do světového dědictví UNESCO.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Tato oblast je vhodná i pro zdatné lyžaře, kteří si mohou vyzkoušet třeba celodenní 34 kilometrů dlouhý výlet „Giro delle Cime“ s převýšením až 5 600 metrů nebo sjet nejprudší svah v celém Jižním Tyrolsku se 71% klesáním! Mezitím si rodiny s dětmi mohou užít plno zábavy na malé slunné sjezdovce Prags/Braies nebo v lyžařských areálech Rienz a Waldheim, či ve spřáteleném středisku Haunold/Monte Baranci.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Rodinná dovolená v Dolomitech

Resort Rotwand/Croda Rossa, známý též jako domov sněhuláků a ledových zámků, je svými prosluněnými sjezdovkami pro rodinu ideální. Nezapomenutelné jsou i krásné výhledy na sousední vrcholky nebo strhující krásu zamrzlých horských jezer.

Copyright: 3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Stejně tak i středisko Haunold je skvělé pro rodinnou dovolenou. Poskytuje návštěvníkům bohatý program. Využít můžete třeba sjezdovky vyhrazené jen pro děti a juniory. Mohou zde bezpečně jezdit a vy se nemusíte obávat o jejich bezpečí. Další dětmi velmi oblíbenou zimní aktivitou je jízda na speciálních pneumatikách. Pro ty, kteří se nemohou nabažit sněhových radovánek, je určeno noční lyžování či sáňkování na osvětlené sjezdovce.

Copyright: Drei Zinnen Marketing/Harald Wisthaler

Nezapomenutelné zážitky

Tuto sezónu si můžete vybrat z několika speciálních akcí a událostí, které učiní vaši dovolenou v resortu 3 Zinnen Dolomity jedinečnou. Začátek krásného dne plného lyžování a odpočinku můžete zahájit vynikající alpskou snídaní na sluneční terase Helmrestaurant, kde můžete zároveň sledovat úpravu sjezdovek. Nakonec si děti zamilují podívanou na krmení sobů na Rotwand, kde mohou sledovat i roztomilá sobí mláďata Rudiho a Vikiho.

Více na: www.dreizinnen.com/lyzovani

(Visited 379 times, 1 visits today)