Alpe Cimbra: ve společnosti fat biků a psích spřežení

Alpe Cimbra: ve společnosti fat biků a psích spřežení

Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra

Jste-li milovníci outdoorových sportů, náhorní plošina Alpe Cimbra na severu Itálie bude vaší oblíbenou tělocvičnou pod širým nebem. Tady totiž poznáte nové zimní aktivity – např. fat biky a jízdu se psím spřežením.

Jízdu na fat bikách začali adrenalinoví nadšenci provozovat v osmdesátých letech minulého století na Aljašce. V poslední době si zimní kola získala své příznivce také v horských oblastech italské provincie Trentino. Jedním z míst, kde se na fat bikách pořádně vyřádíte je Passo Coe poblíž Folgarie. V místní „Scie di Passione“ vám půjčí kolo a poskytnou veškerý servis. Pak už nic nebrání tomu, aby jste se vydali na nádherné okruhy (včetně stoupání a sjezdů) vedoucí přírodou kolem pevností z první světové války.

Než však poprvé nasednete na „tlusťocha“ absolvujte s instruktorem krátké zaškolení. Technika jízdy a ovládání je trochu jiné než na běžném kole. Navíc podhuštěné obří pneumatiky měří okolo dvanácti centimetrů. S fat bikem tak projedete tvrdší povrch upravený rolbou, zledovatělý terén i hlubší sníh. V něm si však pořádně máknete, protože jízda v „bílé peřině“ dokonale prověří vaši fyzičku.

Patříte-li mezi zkušené bikery, můžete využít lehké váhy fat biků. Na rameni se s nimi dá vystoupat na kopec a pak z vrcholku sjet po sněhu dolů.

Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra

 

Až vám při outdoorových aktivitách vyhládne, vypravte se do „La Stube del Cervo“ v Lavarone. Restaurace je vyhlášená svými pokrmy ze zvěřiny a jelení ragú vystřelí vaše chuťové buňky do nebeských výšin.

Zapřáhněte smečku husky

Pokud jste snili o tom, že se jako musher proženete se psím spřežením divokou přírodou, v Millegrobbe se vaše touha splní. Sídlí zde národní italské centrum pro mushing, které organizuje jak odborné kurzy, tak i jednorázové jízdy pro turisty. Zkušený psovod vás před projížďkou zasvětí do správného postoje na saních, vysvětlí jejich ovládání, pohyb v zatáčkách a řekne, kdy máte čtyřnohým kamarádům pomáhat.

Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra
Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra
navigate_before
navigate_next

Pak se na saních tažených třemi psy vydáte na široké planiny se skandinávským nádechem (borovic a jedlí zde roste požehnaně). Rozhodně se však nemusíte obávat, že by jste cestou zabloudili. Musher jede celou dobu před vámi na skútru a kontroluje průběh jízdy.

Běžecký areál Millegrobbe hojně vyhledávají také běžkaři. K dispozici mají parkoviště, restauraci, bar, sprchový kout a odborné poradenství (například ohledně správného namazání běžek). Značené tratě jsou upraveny pro klasickou i bruslařskou techniku.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 189 times, 1 visits today)