Wildkogel-Arena. Místo jako stvořené pro lyžování s dětmi

Wildkogel-Arena. Místo jako stvořené pro lyžování s dětmi

Zdroj: www.wildkogel-arena.at

Nová kabinová lanovka Ganzer X-press, samozřejmě perfektní sjezdovky, k tomu nejdelší osvětlená sáňkařská dráha na světě a mnoho atrakcí pro celou rodinu. To vše čeká v zimní sezóně 2017/18 na návštěvníky Wildkogel-Areny Neukirchen & Bramberg v Salcbursku.

Ve Wildkogel-Areně Neukirchen & Bramberg od letoška jezdí top moderní kabinová lanovka z oblasti Ganzer Grundalpe na Pfeifferköpfl. Přepraví až 2870 osob za hodinu, takže významně vypomáhá současné 6místné lanové dráze na Pfeifferköpfl. Do 50 krytých desetimístných kabin se nastupuje v údolní stanici 1725 m n. m. a během pouhých čtyř minut se pasažéři dostanou do horní stanice v 2128 m n. m. Ta se nyní nachází přibližně 60 metrů západně od stanice Pfeifferköpfl-Bergstation. Nová lanovka „Ganzer X-press“ zpřístupňuje návštěvníkům Wildkogel-Areny také dalších 2,5 kilometru nových sjezdovek.

Ideální carvingové sjezdovky i pro nejmenší

Ve Wildkogel-Areně Neukirchen & Bramberg se nachází 64 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, 85 procent z nich je červených a modrých. Carvingové oblouky se snad nikde jinde neučí snáze! Zdejší terény jsou samozřejmě maximálně vhodné i pro děti. Rodiče tedy mohou během lyžování využít hlídání dětí ve speciálních školkách nebo jim dopřát zábavný kurz v některé z lyžařských škol.

Nejmenší lyžaři se většinou skvěle baví v lyžařských školkách s takzvanými kouzelnými koberci a kolotoči. Celou oblastí provází děti veselí maskoti Kogel-Mogel a Kogel-Mia.

Zdroj: www.wildkogel-arena.at
Zdroj: www.wildkogel-arena.at
Zdroj: www.wildkogel-arena.at
navigate_before
navigate_next

Rekordní sáňkařská dráha

Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg je opravdu ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Z vrcholu areálu totiž nevedou jen bezvadné sjezdovky, ale také fantastická sáňkařská dráha. A ne jen tak ledajaká! V předchozím roce se dostala dokonce do Guinnessovy knihy rekordů. Jedná se o 14kilometrovou, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu na světě, kde se při jízdě do údolí překonává 1300 výškových metrů. Trať je osvětlená každý den do 22 hodin.

V úterý a v pátek je do 18.30 hodin možné vyjet nahoru lanovkou Smaragdbahn z Brambergu a v sobotu lanovkou Wildkogelbahn z Neukrichenu. Jízda do údolí na saních trvá minimálně 40 minut. Cestou se počítá také s různými zastávkami nebo občerstvením na chalupách.

Zdroj: www.wildkogel-arena.at

Pestrý program pro všechny

K dalším oblíbeným volnočasovým aktivitám ve Wildkogel-Areně patří například i výpravy na sněžnicích ke Krimmelským vodopádům. Příznivci skitouringu se zase mohou vydat do některého vyhlídkového restaurantu a s průvodcem i na Großvenediger.

Pro děti může být krásným zážitkem pozorování divokých zvířat se správci národního parku v Habachtalu nebo výlety s pochodněmi. Rozmanitý zimní program nabitý tím nejlepším ze sportu, kultury a přírody je vždy levnější s kartou pro hosty Neukirchen & Bramberg.

(Visited 339 times, 1 visits today)