Anketa Golfista roku má své vítěze

Anketa Golfista roku má své vítěze

Foto: Getty Images

Kdo se stal nejlepším českým golfistou a golfistkou roku 2022? Mezi profesionálkami triumfovala Klára Davidson Spilková, která vedle vítězství v anketě ovládla i finanční žebříček Order of Merit české PGA. V mužské kategorii zabodoval Aleš Kořínek, který obsadil první příčku v bodování Order of Merit.

„Asi nejvíc bych vyzdvihl Czech Masters, i když se mi tam pár jamek nepodařilo. Radost mi udělalo šedesát ran v Berouně na Czech Open. Konec sezony byl fajn a chtěl bych na něj letos navázat,“ uvedl Kořínek.

V hlasování mezi sportovní veřejností v anketě Golfista roku nejvíc hlasů získal Jan Cafourek. Mezi amatéry zvítězili Jiří Zuska a Denisa Vodičková, cenu za mimořádný výkon získala Sára Kousková a ocenění za okamžik roku převzali zástupci Royal Beroun Golf Clubu Vojtěch Matějček a Michal Tůma, kteří už několik let úspěšně pořádají turnaj Czech Open.

Cenu za mimořádný výkon převzala Sára Kousková, která v polovině sezony přestoupila od amatérek mezi profesionálky a zaskórovala v LET Access Series, kde z deseti turnajů tři vyhrála a zajistila si kartu na LET.

Autor: Petra Vorelová

(Visited 61 times, 1 visits today)