Czech Open bude znovu v Berouně

Czech Open bude znovu v Berouně

Foto: Getty Images

Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos se stane Royal Beroun Golf Club „domovem“ Czech Open. Tipsport Czech Ladies Open v rámci Ladies European Tour se bude konat 23. až 25. června a hráčky zabojují o podíly z dotace 300 000 euro. A muži si zahrají 17. až 20. srpna v devátém ročníku Czech Open. Zatímco loni se hrálo o půl milionu korun, letos se prize money turnaje zvedají na šest set tisíc korun.

Na turnaji se každoročně představí tuzemská profesionální i amatérská špička a ani letošek nebude výjimkou. Jedním z nejzajímavějších jmen ze zahraničí bude už potvrzený start Carla Sunesona, pětapadesátiletého španělského profesionála, který má ve své sbírce i jeden turnajový titul z evropské tour, dnešní DP World Tour, plus šest vítězství z „druhé ligy“ Challenge Tour.

Předehrou turnaje, který se hraje už tradičně týden před Czech Masters na Albatrossu, bude už ve středu Pro-Am Junior. Po úvodních dvou kolech ve čtvrtek a v pátek následuje cut, kterým projde čtyřicet nejlepších hráčů plus na dělených místech. V sobotu a v neděli jsou na programu finálová kola. Vítěz turnaje si odnese 200 000 korun, v případě vítězství amatéra bude jeho finanční odměna v souladu s amatérským statutem 20 000 korun.

Minulý rok turnaj vyhrál Francouz Julien Brun a stal se prvním „nečeským“ vítězem. Člen první evropské ligy DP World Tour si ale vítězství zajistil až po napínavém play-off proti Aleši Kořínkovi, který se pro změnu blýskl parádním finálovým kolem, v němž zahrál skvělých 60 ran a atakoval i magickou golfovou 59.

Autor: Petra Vorelová

(Visited 28 times, 1 visits today)