Arlberg. Spousta sněhu a nové možnosti ubytování

Arlberg. Spousta sněhu a nové možnosti ubytování

Zdroj: TVB St. Anton am Arlberg

Je to kolébka rakouského lyžování. Přes zimu tam napadne kolem 11 metrů sněhu. Svojí obrovskou rozlohou připomíná obří francouzská střediska. Víte, o čem je řeč? Ano, je to Arlberg. Jeho terény jsou určeny spíše zkušenějším a náročnějším lyžařům, obzvlášť na své si zde přijdou milovníci freeridu.

Od loňské sezóny je celá oblast propojena lanovkami, většinou vyhřívanými, určitě krytými (což zcela jistě přijde vhod při nepřízni počasí, protože většina oblasti je nezalesněná). Tolik malé opakování o kolébce lyžování v Rakousku. A právě toto lyžařské středisko rozšiřuje možnosti ubytování.

Ve výšce 1500 metrů nad mořem, vysoko nad obcí Schröcken, byla postavena nová vilová oblast Aadla Walser Chalet. (Pojmenování celá oblast získala po borovici Aadla, rostoucí výhradně na tomto území.) Celkem 7 vilek zcela pro soukromé využití stojí na jihozápadním svahu, tedy na slunném a zároveň klidném místě. Budovy jsou inspirovány a postaveny v alpském stylu, ze dřeva a kamene. Každý dům má hned několik teras, které vám poskytnou výhled na impozantní horské panorama.

Zdroj: www.reiseaktuell.at

Po celém dnu venku pak můžete relaxovat v soukromé venkovní sauně a když venkovní, tak opět s výhledem, nebo jen tak spočinout u krbu ve velkém obývacím pokoji. Pro zájemce jsou k dispozici dva menší domy se dvěma ložnicemi a pět větších se třemi ložnicemi. Návštěvníci mají k dispozici velkou a profesionálně vybavenou kuchyň, nicméně je možnost svěřit se i do péče profesionálů, kteří se o vše postarají za vás. Navíc v blízkosti jsou i dvě restaurace.

Nechybí ochutnávka vín v gondole

Dovolená v Arlbergu není jen o skvělém lyžování. Na tuto sezónu je naplánován např. BMW Freeride Festival, Arlberg Freeride Safari (prohlídka celé oblasti, od Warth-Schröcken, přes Lech-Zürs, do St. Anton a zpět), nebo tradiční sáňkařské výlety se psím spřežením (nejdříve vás naučí ovládat saně se psy, a pak už se můžete kochat unikátní horskou krajinou).

What a beautiful evening.

Zveřejnil(a) Lech Zürs am Arlberg dne Středa 24. ledna 2018

Každý den, až do 22:00 hodin, můžete sáňkovat na osvětlené sáňkařské dráze, případně podniknout výlet po okolí na sněžnicích. Na duben je pak naplánována akce „vinné gondoly“, což je unikátní ochutnávka vín, kdy vybraní rakouští someliéři prezentují své víno ve výjimečném prostředí gondoly.

Arlberg má hned několik nej a zcela jistě stojí za návštěvu. Máte jistotu sněhu, skvělého lyžování i veškerého servisu kolem a z Česka to není daleko. Ještě jste se nerozhodli? Až to přijde, tak si užijte dovolenou!

Text: Markéta Buršíková

(Visited 70 times, 1 visits today)