Bad Kleinkirchheim. Golf s Franzem Klammerem na slunečné straně Alp

Bad Kleinkirchheim. Golf s Franzem Klammerem na slunečné straně Alp

Zdroj: Bad Kleinkirchheimer Bergbahnen / Arno Gruber

Korutany coby golfová destinace získávají stále větší popularitu mezi příznivci „gentlemanského sportu“. Líbí se jim slunečné počasí, skvělé zázemí, servis a hřiště v područí horských masívů. Velkým lákadlem je v tomto směru Bad Kleinkirchheim, kde si golf pevně vydobyl své místo.

Jedno z nejprestižnějších golfových hřišť Rakouska se rozkládá v kopcovitém terénu s krásnou alpskou scenérií. Proslulý architekt Donald Harradine navrhl členitý terén s pestrými fairway, vodními překážkami a bunkry. Šedesáti hektarová plocha se vyznačuje náročností, nepředvídanými herními situacemi, což její atraktivitu ještě zvyšuje. Hráči tak zažijí hru plnou výzev. Osmnácti jamkové hřiště patří totiž mezi tajné tipy golfistů.

Není přeplněné a skýtá pastvu pro oči. Panoráma biosférického parku s jasně zelenými loukami, lesy plných voňavých borovic a s jemnými vrcholy pohoří Nockberge vás doprovodí při každém odpalu. Zejména v létě bude pro vás nejvýše položené hřiště v Korutanech příjemným místem, protože v nadmořské výšce tisíc sto metrů nad mořem panuje svěží klima i v těch nejteplejších dnech.

S trochou štěstí zde natrefíte na slavného hosta, na lyžařskou legendu a olympijského vítěze Franze Klammera, pro kterého je Kaiserburg domácí půdou. Ve spolupráci s golfovým klubem každý rok pořádá soutěž Franz Klammer Trophy a jeho pozvání přijímá mnoho významných osobností ze světa sportu a obchodu. Bývalého rakouského reprezentanta vám také připomene pátá jamka, neboť od ní uvidíte na sjezdovku FIS K70. Uděláte si představu, jakou rychlostí musel Klammer jet, když vyhrál svůj první závod Evropského poháru.

Chcete-li strávit dovolenou s výukou golfu, není nic jednoduššího. V Bad Kleinkirchheimu získáte schopnosti s vyškoleným PGA Pro trenérem Jimem Brayem. Intenzivní trénink v malých skupinách zajistí rychlý pokrok a zábavu v golfovém ráji. Po získání handicapu na vás bude čekat další výzva, osmnácti jamkové hřiště.

Zdroj: Bad Kleinkirchheimer Bergbahnen / Arno Gruber

Trojnásobné zážitky

Při hraní golfu v Korutanech se vám bude hodit Alpe-Adria-Golf Card. Chipová karta slouží jako voucher na green fee  v průběhu celé golfové sezóny. Díky ní si vychutnáte přes dvacet nejkrásnějších golfových hřišť v Korutanech, Slovinsku a v italské provincii Furlánsko – Julské Benátsko.

Jednotná cena a dokonalá možnost volby hřišť vám umožní poznat tři země, tři kultury a tři druhy kulinářských zážitků. Kartu dostanete ve třech variantách, 3 green fee (195 eur), 4 green fee (260 eur) a 5 green fee (310 eur).

Odpočinek v římském stylu

Až vám spadne míček do poslední jamky, dopřejte si báječnou relaxaci v termálních Římských lázních. Léčivý pramen tryská v Bad Kleinkirchheimu od středověku a pomáhá na svaly, klouby, obratle, neuralgie, bolesti hlavy a na onemocnění kardiovaskulárního systému. Kromě vířivek, pěti vnitřních a čtyřech venkovních bazénů s vodou o teplotě 31 – 34 °C vás nadchne římský saunový svět. Leží na třech podlažích a poskytuje luxusní wellness.

Jednotlivé sauny se totiž od sebe liší nejen teplotou, vlhkostí, vonnými esencemi, ale i interiéry. A tak se například ocitnete v okouzlujícím Fóru Romanu, v granátovém caldariu nebo v Neptunově solném sudatoriu. Znaveni celodenními aktivitami se pak vydejte do blízkého hotelu Die Post. Najdete v něm komfortní ubytování s výhledem do krásné zahrady a špičkovou gastronomii.

Kuchyni vládne Ewald Oberluggaue, šéfkuchař, který běhá maraton, horský běh, jezdí na kole a dokonce se účastní závodu Ironman. Ze své zkušenosti ví, že vyvážená, zdravá strava tvoří základ špičkových sportovních výkonů. Tyto poznatky uplatňuje při své práci. Vaří prvotřídní a zároveň nutričně hodnotné pokrmy z čerstvých, sezónních a místních potravin.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 123 times, 1 visits today)