Bad Tatzmannsdorf nabízí příjemnou kombinaci golfu, termálních lázní a vína

Bad Tatzmannsdorf nabízí příjemnou kombinaci golfu, termálních lázní a vína

Zdroj: Avita Resort

Mírné klima Panonské nížiny a tři sta dnů slunečního svitu pasovaly jižní Burgenland na golfovou destinaci, v níž si v pohodě zahrajete až do konce podzimu.Vyznavači skotského sportu proto velmi často míří do Reitersgolf Golf & Country Club v rakouském Bad Tatzmannsdorfu.

Tady bylo podle architektonického návrhu Hanse Erharta postaveno veřejné devíti jamkové hřiště (PAR 60) s délkou 3546 metrů a osmnácti jamkové mistrovské hřiště (PAR 73) s délkou 6180 metrů. To je zakomponováno do kopcovitého terénu a nabízí pestrou hru s krásným výhledem na okolní krajinu.

Zdroj: Reiters Golf & Country Club

Kromě toho budete mít k dispozici také golfodrom, jeden z největších a nejlépe vybavených v Evropě. S cílovými greeny, pitching zónou a sto odpališti vám nabídne skvělé podmínky pro trénink. Odpaliště jsou dokonce částečně vyhřívaná a v kombinaci s video místnostmi mohou být použita s umělým osvětlením ve večerních hodinách a za každého počasí.

Na drink do vodního baru

Ubytování a potěšení pro všechny smysly vám přinese v Bad Tatzmannsdorfu hotel Avita s termálními lázněmi. Rozsáhlý wellnessový svět společně se zahradou, poskytuje relaxaci tři sta šedesát pět dní v roce. Tvoří jej patnáct bazénů s různou teplotou vody (10 – 36 °C), které jsou plné masážních trysek, sprch a lůžek. Přičemž nadšení u vás jistě vyvolá bar umístěný přímo v jednom z nich. Na židli, ponořeni do teplé termální vody, si tak dopřejete svůj oblíbený nápoj.

Bazény doplňuje přírodní, křišťálově čistý rybník, v jehož středu je usazena vířivka s vodou o teplotě 36 °C. Třetina přírodního biotopu slouží k plavání a zbytek krášlí barevné lekníny s šumícím rákosím. Po soumraku pak rybník ozáří lucerny a světla předvedou na vodní hladině barevnou hru. Večerní představení je ještě působivější, když si rezervujete jedno z romantických mol, na kterém si vychutnáte víno a laskominy z piknikového koše.

Termální voda v Bad Tatzmannsdorfu pobývá v hlubinách Země po tisíce let. Uvolňuje svalové napětí, zlepšuje pohyblivost kloubů, léčí stavy po zranění. Zároveň detoxikuje, odbourává stres a tím přirozeně posiluje imunitu a psychickou pohodu.

Pro příznivce zdravého pocení bude rájem zahrada Eden Sauna, kde v šestnácti saunách (včetně sněhové a vinné sauny Uhudler) a bazénu s bublajícím vodopádem zažijete božské zážitky. Ty ještě umocní saunoví mistři, jež každý den provádějí rituály a osvěžují prostory exotickými, osvěžujícími a relaxačními vůněmi. Vaše tělo pookřeje i prostřednictvím různých druhů masáží. Zejména kombinace speciálních masážních technik s hořčíkovým olejem perfektně prokrví a uvolní svaly po sportovním výkonu.

Unikátní ochutnávka

Jižní Burgenland je jediným místem na světě, kde vinaři pěstují zvláštní druh vína zvaný Uhudler. Sladkokyselý červený mok chutná po jahodách a černém rybízu.  Víno se používá také v gastronomii. Kuchaři jej přidávají do polévek, k vepřovému a rybám.

Z hroznů se pak vyrábí marmeláda či růžové vinné želé, které zvýrazní chuť zmrzliny a moučníků. Chcete-li Uhudler okoštovat, zajeďte si do nedalekého Eltendorfu do restaurace Kirchenwirt, kde vám kromě vína naservírují i celé Uhudlerové menu.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 180 times, 1 visits today)