Beachvolejbalové jedničky jsou z Česka! Kouč: je to historický moment

Beachvolejbalové jedničky jsou z Česka! Kouč: je to historický moment

Zdroj: Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team

Životní sezónu prožívají české plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. Po triumfu na čtyřhvězdičkovém klání v Ostravě a následném bronzu na mistrovství Evropy vygradovala jejich forma o uplynulém víkendu, kdy dokázaly ovládnout prestižní turnaj Světové série ve Vídni a i díky tomu se propracovat do čela světového žebříčku FIVB.

„Je to historický moment a stalo se to v části sezóny, ve které měly všechny špičkové týmy dostatek odehraných turnajů na to být před námi. Markéta a Barbora jsou na velmi dobré cestě jak co se týče herního projevu, tak po mentální stránce. Více a více chápou, co je důležité a co ne. Nechci, aby to vyznělo arogantně, ale ve Vídni to ještě nebyl nejlepší volejbal, jaký umí děvčata předvést,“ uvedl k úspěchu svých svěřenkyň rakouský kouč Simon Nausch.

Trenér české dvojice se těší z aktuální pozice páru číslo jedna, ale důležitější věcí pro něho zůstává, aby Barbora a Markéta dlouhodobě udržely svou příslušnost k nejužší světové špičce. „Chtěl bych, aby děvčata patřila do osmičky favorizovaných týmů – spolu s Brazilkami, Američankami, Kanaďankami a dvěma evropskými páry – které mohou kdykoliv vyhrát jakýkoliv z turnajů a s nimiž vždy experti počítají,“ dodal Nausch.

Triumf ve Vídni byl pro naše plážové volejbalistky o to cennější, že je tento turnaj považovaný – ve sportu na rozpáleném písku – za obdobu tenisového Wimbledonu.

“Je to zvláštní pocit, protože v desítce a pětce se pohybujeme delší dobu a potom se jednoho krásného dne probudíme a jsme úplně na vrcholu! Je to zadostiučinění naší práce. Chceme si to užít, protože nevíme, jestli se nám to znovu povede. Je to opravdu moc hezký pocit,“ radovala se Nausch Sluková.

…asi není třeba slov???….no words needed?? ❤️❤️❤️WE ARE THE CHAMPIONS❤️❤️❤️

Zveřejnil(a) Sluková & Hermannová – Czech Beachvolleyball Team dne Sobota 4. srpna 2018

„Když jsme se na vrcholu žebříčku objevily, tak mi poskočilo srdce radostí. Pro náš celý tým je to krásná odměna za to, že poctivě a tvrdě makáme,“ doplnila Hermannová.

Svou vynikající formu hodlají Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková potvrdit v příštím týdnu v německém Hamburku, kde se uskuteční finále Světového okruhu. “Chceme zde zabojovat o nějaký hezký výsledek,” poznamenala Nausch Sluková a vysvětlila, proč se s parťačkou rozhodly vynechat aktuální klání v Moskvě. “Je to ze zdravotních důvodů. Trochu mě trápí rameno, ale není to nic velmi vážného. Navíc nyní nepotřebujeme za každou cenu sbírat body a hrát, takže je to i taktické a strategické rozhodnutí,.”

(Visited 41 times, 1 visits today)