Kréta. Golf ve stínu olivovníků

Kréta. Golf ve stínu olivovníků

Zdroj: www.ellada.net

Kréta patří mezi nejkrásnější řecké ostrovy a kromě křišťálového moře, písečných pláží, panenské přírody a vynikajícího jídla, jsou na ní umístěná nádherná golfová hřiště.

Jedno z nich, v areálu The Crete Golf Club se nalézá v Hersonissosu na severním pobřeží ostrova. Tady architekti přirozeně propojili hrací plochu s krétskou krajinou a dodali fascinující výhled na náhorní plošinu Lasithi. Při budování projektu zároveň dbali na ochranu životního prostředí a vytvořili ekologicky šetrné hřiště.

Díky teplému klimatu se v Hersonissosu hraje po celý rok. Dokonce i v létě při vysokých teplotách nad třicet stupňů Celsia, protože větřík vanoucí z hor ochlazuje teplé ovzduší.

Osvěžení na osmnácti jamkovém hřišti s mezinárodními standardy (jediné na Krétě) poskytuje hráčům také jídelní služba. Mohou si objednat chladné nápoje a občerstvení, které jim personál doveze na nápojovém vozíku.

Dokonalý švih v každém věku

Ať už jste začátečník nebo pokročilý, Aegean Golf Academy vám pomůže zlepšit vaše výkony. Lekce v The Crete Golf Club poskytuje certifikovaný golfový instruktor PGA Henrik Engdahl.

Stejná péče je věnována i dětem ve věku od pěti do šestnácti let. Mladí členové akademie se učí techniku golfu, přičemž veškeré golfové vybavení dostanou v rámci kurzu (stejně tak dospělí).  Kromě toho se mohou účastnit turnajů, a pokud vyhrají, budou mít radost z hezkých cen.

https://www.instagram.com/p/BkLlnBfAQpV/?taken-at=269718125

Po stopách Řeka Zorby

The Crete Golf Club leží jen pětadvacet kilometrů od hlavního města Kréty -Heraklionu. To na první pohled vypadá nezajímavě, nicméně pod jeho maskou  se skrývá sídlo plné kultury, historických památek a gastronomických specialit. Až se propletete živými ulicemi sto sedmdesáti tisícové metropole, zakotvěte u starého přístavu, kde sídlí Přírodovědecko – historické muzeum. Tady díky simulátoru zažijete zemětřesení v přímém přenosu. Posadíte se do školních lavic a před sebou na plátně budete sledovat video, ukazující následky různých stupňů Richterovy škály.

Podle intenzity zemětřesení se začnou sedadla s vámi značně třást a na vlastní kůži pocítíte záchvěvy země. Pro zklidnění pak od muzea zamiřte na blízké benátské hradby, jež jsou největším opevněním ve Středomoří. Uchvátí vás nádherné procházky spojené s relaxací ve stínu stromů, okouzlující výhledy na mořskou hladinu, na hory Psiloritis a Jouchtas.

Lokalita je tak pěkná, že si tento kout Heraklionu vybral jako místo posledního odpočinku slavný spisovatel Nikos Kazantzakis, autor Řeka Zorby. Po setmění se pak vypravte do filmového klubu s padajícími hvězdami nad hlavou. Letní kino promítá na jihovýchodní baště benátských hradeb snímky každý večer od 21.30 hodin v původním znění s řeckými titulky.

Středomořské lahůdky

Krétská kuchyně je vyhlášená a odborníci na výživu ji vyhodnotili jako nejzdravější na světě. Proto se v Heraklionu vydejte na večeři do restaurace Peskesi poblíž Krétského divadla. Podnik sídlí ve starobylém krétském domě.

Majitelé dbají na kvalitu, čerstvost potravin a pokrmy vaří z produktů ekologicky vypěstovaných na vlastní farmě. V Peskesi si tak užijete vynikající domácí kuchyni a zároveň poznáte gastronomickou tradici starou čtyři tisíce let.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 75 times, 1 visits today)