BLACK STORK A GRAND HOTEL KEMPINSKI HIGH TATRAS: TO NEJLEPŠÍ Z TATER

BLACK STORK A GRAND HOTEL KEMPINSKI HIGH TATRAS: TO NEJLEPŠÍ Z TATER

Vysoké Tatry nejsou co do rozlohy zrovna prostorově výrazným kusem Slovenska, výrazné je ale zdejší hřiště Black Stork i nedaleký Grand Hotel Kempinski, a to v tom nejlepším slova smyslu.

Golf má ve Vysokých Tatrách možná trochu překvapivě víc než stoletou tradici. Jeho historie se začala psát už roku 1906, když tady hornouherská šlechta zorganizovala první golfový turnaj. Dodnes sa traduje, že se během něj na golfisty chodil dívat černý čáp – právě odtud pochází název hřiště ve Velké Lomnici.

Golfový resort Black Stork nabízí celkem sedmadvacet jamek, kryté odpaliště, putting green, golfovou akademii i služby profesionálních trenérů. Ideální zázemí pro vychutnání letního golfu s neopakovatelným výhledem na štíty hor pak představuje Grand Hotel Kempinski u půl hodiny cesty autem vzdáleného Štrbského plesa, který je zároveň zřejmě nejexkluzivnějším hotelem celého Slovenska. Tatranský Kempinski nabízí po celou sezonu balíček Golf&Relax, který ideálně kombinuje zážitek z hotelu a jeho výjimečného spa s nadstandardním golfem.

Minimální délka pobytu v rámci golfového balíčku je dvě noci a jeho součástí je kromě ubytování, green fee pro dva a neomezeného vstupu do ikonického Zion Spa Luxury také večeře a samozřejmě snídaně. Mimochodem, kvůli snídani si tady stojí za to přivstat, je jednoduše noblesní.

Vysoké Tatry byly zvoleny cestovatelským portálem Lonely Planet za nejlepší evropskou destinaci letošního léta. Za slovenskými velehorami se umístil Madrid a islandská Arctic coast way.

Vzkříšení aristokratického ducha Tater

Grand Hotel Kempinski High Tatras najdete přímo na břehu Štrbského plesa, takže v jedné z nejprestižnějších lokalit celé oblasti. Letos oslavil desáté výročí od svého otevření po nákladné, ale citlivé rekonstrukci původních budov, jejíž provedení si získalo pozornost celé Evropy.

Prvorepubliková atmosféra výjimečnosti dýchá z každé části hotelu, ať už je řeč o velkorysém sálu s krbem v prvním patře, který je věnován restauraci, lobby s dominantou dvouramenného schodiště nebo kterémkoliv z osmadevadesáti mimořádně elegantních pokojů.

Zmíněnou atmosféru danou výjimečným místem i jeho jedinečnou hotelovou interpretací ještě podporuje bezchybný servis, jenž je skutečně na mimořádné úrovni a to nejen v kontextu Tater nebo Slovenska, ale v celoevropském měřítku.

Slovensko jak ho neznáte

Pokud si chcete dopřát opravdu speciální víkend v Tatrách, ať už spojený s golfem nebo ne, zarazervujte si v Grand Hotelu Kempinski Prezidentské apartmá s privátním vstupem. To nabízí úžasných 186 metrů čtverečních autentického luxusu, jehož součástí jsou i dvě lounge.  Další alternativou z kategorie créme de la créme je ultraromantické novomanželské apartmá s privátní věžičkou, v níž se nachází jacuzzi s výhledem daleko do hor.

Hotel je mimo jiné znám pro své vynikající podání lokální kuchyně, takže by byla škoda vynechat návštěvu restaurace, kde mimo jiné můžete ochutnat celou řadu skvělých slovenských vín včetně produkce místních autentistů. Signature kreací šéfkuchaře Miroslava Zamišky je dezert High Tatras Forest isnpirovaný lesním paloučkem, ale na své si přijdou i milovníci masa, v nadcházející podzimní sezoně pak i zvěřiny.

Širokospektrální paleta požitků

Tatranský Kempinski je proslulý mimo jiné svým stylovým spa, které lze samo o sobě považovat za důvod, proč se do Tater vydat. Prostor okolo bazénu s extravagantními bílými chaise-longue nabízí skrze prosklenou stěnu přímý výhled na Štrbské pleso a také servis baru, což je vpravdě svůdná kombinace a argument proč tady ve zpomaleném tempu a nadýchaném županu strávit alespoň jedno odpoledne.

Kromě koktejlového menu si nechte představit i spa menu, na němž najdete třeba relaxační hodinovou Tatranskou aromamasáž, v nímž jsou uvolňující tahy doprovázeny sugestivními vůněmi jehličí, borůvčí a horského vzduchu. Spa ale nabízí i zcela privátní VIP suite s jacuzzi a saunou, kde si tempo odpočinku můžete diktovat sami. Máloco má potenciál být v čase mezi skvělým golfem na horském vzduchu a čekáním na degustační večeři lepší kratochvílí.

Základní údaje hřiště Black Stork

  • Počet jamek: 27
  • Par: 72
  • Délka: 2639 m
  • Fee: od 35 euro
(Visited 698 times, 1 visits today)