Chorvatsko jako golfová destinace

Chorvatsko jako golfová destinace

Záhřeb, Riverside Golf. Foto: Julien Duval

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější odpočinkovou dovolenkovou destinací, ale rozhodně má, co nabídnout i příznivcům zeleného sportu. Golfových hřišť tu není sice tolik jako u nás, ale ty, co na chorvatském poloostrově jsou, mají co nabídnout.

Do budoucna se v Chorvatsku plánují velké investice do nových golfových hřišť a okolní infrastruktury. Golf tu sice nemá moc dlouhou tradici, ale hlavně v rámci zimní sezony by to chorvatská vláda chtěla změnit a stát se novým „Španělskem.“

Kam za golfem?

Istrie

Istrie je největší a nejoblíbenější turistická oblast na Jadranu, kde najdete krásné pláže, dokonalé přírodní scenérie a také mistrovská golfové hřiště. Nejnavštěvovanější letoviska jsou Pula, Novigrad, Umag, Poreč, Vrsar nebo Rovinj. V létě sem míří tisíce Čechů na dovolenou, ale i v zimních měsících je tu, co dělat. Můžete jezdit na kole nebo hrát golf. Díky příznivému klimatu zde můžete hrát golf takřka celoročně.

Golfová hřiště jsou zde charakteristické svým zajímavým rozpoložením a představují velkou výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií. Vzhledem ke své poloze nedaleko moře zde důležitou roli hraje také vítr, se kterým musí hráči počítat. Dalšími, neméně významnými prvky, jsou strategicky umístěné bunkery, přírodní jezírka, bujná vegetace a chytře modelované a relativně rychlé greeny. Chorvatská golfová hřiště mají obvykle k dispozici i moderní klubovny s restaurací, terasou a barem, golfový obchod, driving range a cvičné plochy. Prostě v Chorvatsku najdete vše, co ke golfu potřebujete.

Savudrija, Golf Adriatic. Foto: Julien Duval

Mezi nejoblíbenější golfové hřiště patří Brijuni.

To najdete v národním parku Brijuni kousek od Istrie se nenachází nejen úžasná přírodní scenerie, spoustu zvířat, ale i golfové hřiště. To bylo založeno v roce 1922 a jeho architekti jsou Tom Simpson and George Thomas. Zahrát si tady můžete ve společnosti jelenů, zajíců a jiných divokých zvířat. Kromě toho na ostrově můžete obdivovat skoro 700 různých druhů rostlin a kolem 200 druhů ptáků. Není divu, že zrovna na Brijuni bylo luxusní letovisko až do 1. světové války. Poté se z golfového hřiště na Brijuni stalo elitní místo, kde se potkávala aristokracie a golfový mistři z celého světa. Po roce 1947 si Brijuni za své letní sídlo vybral jugoslávský prezident J.B. Tito. Dnes si na Brijuni už může zahrát úplně každý hráč, od amatérů a rekreačních hráčů až po profesionální golfisty.

Národní park Brijuni. Foto: Zoran Jelača

Split

Další oblíbenou destinací je Split.

Toto město ve střední Dalmácii má zhruba178 tisíc obyvatel a je to druhé největší město země Chorvatska. Split je významným turistickým cílem, jednak díky svým historickým památkám, jednak jako výchozí bod pro letní dovolené na okolních ostrovech. Historické jádro města (Grad) je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se tu mezinárodní letiště a poblíž samotného centra města se nachází významný mezinárodní přístav. A samozřejmě také golfové hřiště. A fee ani není moc drahé.

Split. Foto: Julien Duval

Záhřeb

Je hlavní a největší město Chorvatska. Část města se nachází v nízké nadmořské výšce v údolí řeky Sávy, takže geografický obraz města je poměrně rozmanitý. A u řeky Sávy najdete naprosto kouzelné přírodní scenerie. A golf tady stojí opravdu za to. Vodní překážky, bunkery a spousta bujné vegetace.

Záhřeb, Riverside Golf. Foto: J. Duval

 

 

(Visited 323 times, 1 visits today)