Czech Masters ozdobí i vítěz slavného Masters z Augusty

Czech Masters ozdobí i vítěz slavného Masters z Augusty

Zdroj: Sam Greenwood/Getty Images

Už popáté se letos odehraje turnaj D+D Real Czech Masters a už dnes je zřejmé, že se golfoví fanoušci mají opět na co těšit. Na turnaji European Tour s dotací rovný milion eur se 23. – 26. srpna na hřišti Albatross Golf resortu představí opět řada skvělých hráčů.

Do Česka se opět vrátí John Daly a Lee Westwood a také vítěz Masters v Augustě z roku 2016 Danny Willett.

V jednání jsou i další velká jména, například Ernie Els, či Martin Kaymer, který startoval na Czech Masters i loni.

„Jsme stabilní součástí European Tour a pětiletá historie turnaje to jen potvrzuje,“ prohlásil Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost. A přidal i zajímavá čísla. Od roku 2012 uspořádal Relmost celkem 14 turnajů Challenge Tour a European Tour a na prize money vyplatil celkem 5,7 milionu euro. Letos to bude dalších 1,37 milionu euro – milion při Czech Masters a po 185 tisících euro za turnaje Challenge Tour na Kunětické hoře (24. – 27. 5.) a na Zbraslavi (5. – 8. 7.).

„Snažíme se přivést na náš turnaj bývalé světové jedničky. Už jsme přivedli dvě, Lee Westwooda a Martina Kaymera, rádi bychom přivedli další. Proto intenzívně jednáme s Erniem Elsem, který navíc vyhrál i několik majorů. O jeho startu se rozhodne po US Open,“ poznamenal Petr Dědek.

Do turnaje zasáhne minimálně i desítka českých golfistů včetně dvou amatérů. Dosud nejúspěšnějším českým golfistou na Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem. A je i historicky nejlepším českým golfistou na European Tour, když loni na Open de Portugal obsadil 48. místo.

Změny na Albatrossu

Hned několik změn doznalo i hřiště na Albatrossu. Tou největší je závěr osmnácté jamky. „Letos jsme se vrhli na osmnáctku a provedli jsme kompletní redesign greenu. Dostali jsme green až těsně k vodní překážce. Změna greenu bude nutit golfisty ke změně strategie na této jamce, bude je nutit hrát delší rány z odpaliště, aby potom mohli hrát už jen krátká železa na green. Také v závislosti na obtížnosti pin pozic,“ vysvětlil Stanislav Lisner, generální manažer Albatross Golf Resortu.

I letos je vstup na turnaj pro všechny členy České golfové federace zdarma, ale volný vstup mají i majitelé platebních karet Raiffeisenbank, stejně jako majitelé vozů Škoda, pro děti do 15 let a seniory. Diváci se mohou těšit opět na turnajovou vesničku s množstvím akcí a soutěží.

Celý turnajový týden odstartuje tradiční exhibice na Vltavě. Osm golfových hvězd se bude opět trefovat z paluby lodě na ponton s jamkou. Průběh netradičního klání mohou diváci sledovat z Mánesova mostu 21. 8. po 15 hodině.

(Visited 24 times, 1 visits today)