Dobijte si energii v lázních Terme Dolomia

Dobijte si energii v lázních Terme Dolomia

Zdroj: Tourist Board Val di Fassa

Ten, kdo se rozhodně křižovat svahy v okolí horského střediska Pozza di Fassa, má dvojí štěstí. Užije si parádní lyžovačku i slastné terapie v místních lázních Terme Dolomia.

Komorní lázně v italské provincii Trentino vás potěší svojí rodinou atmosférou, klidem a milým personálem. Jsou oficiálně registrovány v italském zdravotnickém systému a svými přírodními zdroji navrací zdraví všem osobám s onemocněními průdušek a ORL. K léčbě využívají horské klima, zelený jíl a termální pramen Alloch. Ten tryská v srdci Dolomit a obsahuje především rozpuštěné minerály síry, vápníku, flóru a hořčíku.

Termální vodu pak používají terapeuti na různé druhy procedur. Patří do nich i crenoterapie (inhalace a nosní sprchy) a fangoterapie (teplý zábal z jílu a termální vody na vedlejší nosní dutiny) léčící přes deset druhů rým.

Bioenergetické působení termálního pramene Alloch vyživuje také kloubní chrupavky a zlepšuje činnost pohybového aparátu. Proto se v komplexu lázní ponořte do dvou termálních bazénů s teplotou vody 32 – 34 °C.

Rozpusťte stres

Terme Dolomia jsou však otevřené také široké veřejnosti a kromě lázeňské kúry předepsané lékařem lze absolvovat další revitalizační procedury. Ty většinou začínají v termální jeskyni. V přítmí usednete na kamennou lavici a budete jen vnímat uklidňující šplouchání vody. Až uvolníte prvotní napětí, postavíte se pod malý vodopád. Silný proud vám promasíruje hlavu, krk a horní trapézy. Teplý minerální pramen rovněž příjemně prohřeje chodidla a začne stimulovat reflexní body. Tím se uvolní zatuhlé svaly a zregeneruje nervový systém.

Zdroj: Tourist Board Val di Fassa

Pak se odeberete do vyhřáté místnosti, kde na nahé tělo nanesete tři druhy jílu (jeden na obličej, druhý na tělo a třetí na vlasy). Necháte jej působit v padesáti stupňové teplotě s vysokou vlhkostí vzduchu. Procedura zvaná rhassoul perfektně vyčistí pokožku, vytáhne z organismu škodlivé látky a zároveň dodá výživné minerály. Po půl hodince „mazlavé bahýnko“ smyjete pod sprchou a ucítíte nové tělo.

Na vlnách odpočinku

Chcete-li i nadále pokračovat v hýčkání, zajděte si na zábal na vodním lůžku. Terapeut nanese na vaše tělo hustý krém dle výběru (například proti bolestem kloubů, svalů či proti celulitidě). Pak ulehnete do vodního lůžka, které se nafoukne a sevře vás do svého nitra. Posléze ucítíte teplo a jemné nadnášení vodou. Díky floatingu a vhodné teplotě účinné látky doputují do těl.

Po patnácti minutách se lůžko uvolní a vy jen osprchujete zbytky zábalu na pokožce. Nakonec dostanete výborný bylinkový čaj a pod dekou v odpočívárně se oddáte sladkému odpočinku.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 2 times, 1 visits today)