Golfistou po stovce a 91 let členem v jediném klubu

Golfistou po stovce a 91 let členem v jediném klubu

Golf se dá hrát v každém věku. To je častý argument těch, kteří tenhle sport gentlemanů bez přestání propagují. A jestliže pro své tvrzení potřebovali najít nějaký pádný důkaz, jedním takovým by mohl Willie Cuthbert.

Proč? Ač to zní neuvěřitelně, i ve 103 letech si tenhle Skot ještě občas zajde na hřiště zahrát. A neuvěřitelná je i jeho klubová věrnost – členem v Kirkintilloch Golf Clubu se stal v roce 1927 a jej jím stále.

Být 91 let členem jednoho klubu, to je opravdový unikát a Willie Cuthbert je podle statistik nejdéle aktivním členem golfové klubu na celém světě.

A golf začal hrát ještě o pár let dřív – na hřišti v Kirkintilloch Golf Clubu ve skotském Dunbartonshire si poprvé zahrál už v roce 1920!

„Ve své době byl tento klub hodně vyhledávaný a oblíbený,“ přiznal Cuthbert, který je skutečným golfovým klasikem. Rozhodně nepodléhá moderním golfovým technologiím. Ve svém bagu má stále ručně vyrobený dřevěný driver, který si koupil už v roce 1938. Tehdy za jednu Guineu, což je v přepočtu zhruba 1,05 libry.

„Golf je naprosto úžasná hra. Dostanete v něm, co si zasloužíte. Když ránu zkazíte, nemine vás trest, ale za dobrou ránu jste naopak odměněni,“ prohlásil Cuthbert, který členství v klubu dostal jako dárek od svého otce, když dosáhl handicapu 11. Nejníž pak svůj handicap snížil na rovné 2.

Ve svých vzpomínkách přidal i to, jak odlišná byla třeba i doprava na hřiště a na tréninky. Do klubu tehdy chodil pěšky, nebo jezdil na kole. „Tehdy žádná auta skoro nebyla. A zrovna tak nějaká doprava tam a zpět. Vlastně s jedinou výjimkou a tou byla sobota, kdy jezdil autobus,“ vzpomínal 103letý Skot.

(Visited 6 times, 1 visits today)