Dramatický finiš Inline maratonu v Ostravě vyhrál Moulder

Dramatický finiš Inline maratonu v Ostravě vyhrál Moulder

Zdroj: LifeInLine

Ostrava zažila o víkendu jeden z nejdramatičtějších inline maratonů v historii Světového poháru. O vítězi mužského závodu na 33,5 km musela rozhodovat až cílová kamera, která nakonec potvrdila první místo pro Nizozemce Marthijna Mouldera (ve skvělém čase 52,33,14), stříbro pro Španěla Eugenia Landeteho a bronz pro Rakušana Jakoba Ulreicha.

Už před tím se ale děly na trati závodu, který se jel v rámci seriálu LifeInLine, věci. Po čtyřech z jedenácti kol a 13 kilometrech se vydal do trháku právě pozdější vítěz Marthijn Mulder. Ujel všem a po dalších třech kolech měl náskok 27 sekund na Eugenia Landeteho s Jakobem Ulreichem. Tato dvojice ale nakonec Nizemce dostihla. Všichni tři bruslaři si to rozdali na cílové čáře, kam se vřítili vedle sebe rychlostí kolem 60 km/hod a rozhodnout musela až cílová kamera.

“Byl to opravdu obtížný a velmi vyrovnaný závod. Jsem nesmírně šťastný, že i po trháku a následném dostižení jsem byl schopen ještě rozhodnout sprint a poprvé tak vyhrát závod Světového poháru,“ řekl v cíli Marthijn Mulder.

Zdroj: LifeInLine

V závodě žen Katharina Rumpus (GER) zvítězila už po třetí v řadě a i tentokrát rozhodoval až závěrečný finiš. Druhá byla Italka Carlota Camarinová a třetí Maďarka Dominika Gardiová.

Včetně rozšířeného programu pro děti se akce zúčastnilo více než 1500 bruslařů. Všichni účastníci i diváci si užili krásné počasí a dokonalé povětrnostní podmínky pro rychlý silniční závod.

Text: Petr Pravda

(Visited 19 times, 1 visits today)