Co měl vítěz 118. US Open Brooks Koepka v bagu?

Co měl vítěz 118. US Open Brooks Koepka v bagu?

Zdroj: Getty Images

Brooks Koepka se zapsal do historie US Open. Po svém triumfu ve 118. vydání jednoho z nejslavnějších turnajů světa se stal teprve sedmým hráčem, jemuž se podařilo vítězství obhájit. A prvním po dlouhých 29 letech. Před rokem 28letý Američan vyhrál v Erin Hills a radoval se z premiérového titulu z majoru. Letos přidal na Shinnecock Hills druhý.

Rozdílů mezi oběma vítězstvími ale bylo nepočítaně. Před rokem vyhrál Koepka se skóre 16 ran pod par, letos bral titul za jednu ránu nad par. Tak obtížné, místy až brutálně totiž bylo hřiště v Shinnecock Hills. Pod par se celkově nedostal ani jediný hráč. Včetně vítěze. Už úvodní dvě kola se stala pohřebištěm velkých golfových jmen – cutem neprošli Tiger Woods, Rory McIlroy, Jason Day, Jordan Spieth a mnoho dalších, o nichž se mluvilo jako o kandidátech na vítězství.

Ani Koepku by nejspíš nikdo nepasoval po úvodním kole a začátku druhého na vítěze. První kolo odehrál se skóre 5 ran nad par a ve druhém spadl už na 7 nad par. Jenže dokázal zabrat.

View this post on Instagram

That winning feeling.

A post shared by Brooks Koepka (@bkoepka) on

Oproti loňsku ale golfista, který se do velkého golfu vydal přes Evropu – nejprve Challenge Tour a poté European Tour – a svou stopu zanechal i v Česku na Kunětické hoře, kde je dosud rekordmanem hřiště, výrazně změnil i své golfové nádobíčko. Podívejme se, co měl při svém trumfu na 118. US Open v bagu…

Ještě před rokem byl Koepka kompletně hráčem se smlouvou s Nike, ale poté, co firma opustila trh s golfovými holemi, musel i 28letý Američan změnit svůj obsah bagu. A jeho „sestava“ holí je docela zajímavým a pestrým mixem značek.

Vyhlášený ranař sáhl na začátku roku po driveru TaylorMade M4, ale už na The Players ho vyměnil za M3. Od stejné značky měl i trojku dřevo M2 Tour, zatímco své drivovací železo si ponechal to původní – stále Nike Vapor Fly Pro.

Jeho hra z týčka byla celý týden – až na malé výjimky – impozantní, ale tím zásadním klíčem byla hra železy. V jeho případě značky Mizuno JPX 900 Tour. Právě tato série byla totiž designována na míru Koepkovi ještě v době, kdy firma Mizuno měla ambice podepsat s americkým hráčem kontrakt. Ještě předtím, než se upsal Nike. Po odchodu Nike se proto Koepka rozhodl vrátit se k železům Mizuno a také zvolil poměrně zajímavý mix dalších holí. Včetně putteru Scotty Cameron Tour Only T10 Select Newport 2, který byl po celý turnaj, ale především ve finálové rundě jeho velkou zbraní.

Co měl Brooks Koepka v bagu?

Driver: TaylorMade M3 460
3-dřevo: TaylorMade M2 Tour HL
Drivovací železo: Nike Vapor Fly Pro
Železa: Mizuno JPX900 Tour
Wedge: Titleist Vokey SM7 (52˚, 56˚, 60˚)
Putter: Scotty Cameron Tour Only T10 Select Newport 2
Míčky: Titleist Pro V1x

(Visited 87 times, 1 visits today)