Elitní světoví bruslaři se utkají v neděli na pražském inline půlmaratónu

Elitní světoví bruslaři se utkají v neděli na pražském inline půlmaratónu

Praha přivítá v neděli 9. září dosud nejsilnější konkurenci na inline bruslích v historii. Na tradiční, široké trati na Rohanském nábřeží v Praze 8 si to rozdá v rámci LifeInLine Tour Praha 2018 a světové série hned dva mistři světa s nejlepšími závodníky z Česka.

V mužích budou závodit taková esa, jako Kolumbijec Edwin Estrada (letošní mistr světa v silničním závodě na jeden okruh), Němec Felix Rijhnen (bývalý mistr světa na dráze), vynikající maratonec Venezuelan Alexander Bastidas, v ženách pojede vicemistryně světa na silnici Katharina Rumpus z Německa. Dále na startu budou i dva výborní závodníci z Argentiny, kvalitní rakouská špička… dohromady borci z více než 20 zemí světa. Z české špičky zmiňme aspoň Andreu Lokvencovou, která nás bude brzy reprezentovat na Olympiádě mládeže v Buenos Aires.

Nejlepší závodníci jezdí průměrnou rychlostí přes 40 km/hod a ve finiši jejich rychlost přesahuje 55 km/hod. Mají speciální nízké karbonové tretry (podobné ledovému rychlobruslení) s noži, jež mají tři velká kolečka o průměru 125 mm. Jde o kontaktní závody, podobné cyklistickým kriteriím, kde nejsou výjimkou ani pády.

V pražském podniku, který hostí vrcholové, výkonnostní i hobby bruslaře, se pojede jak o body do prestižní série GIC (Německý pohár s mezinárodní účastí), tak i o body do Českého poháru. Na 2,7 km dlouhém okruhu na Rohanském nábřeží kolem moderních budov oceněných v odborných soutěžích se kromě hlavního závodu na cca 22 km pojedou i další, kratší – například OPEN 10 km a na zkráceném okruhu pak dětské soutěže.

Nedělní program odstartují v 10.20 inline soutěže pro nejmenší děti. Pro dospělé je ještě před polednem v 11.15 připraven závod OPEN 10 km. Po vyhlášení dopoledních výsledků si zájemci budou moci ve 13.00 změřit síly s těmi nejrychlejšími českými i zahraničními jezdci v závodě v půlmaratónu. Podrobnosti a online přihlášky najdete na www.lifeinline.cz. Ze závodů LifeInLine Tour na Rohanském nábřeží připravuje ČT Sport TV záznam.

Časový program LifeInLine Tour Praha 2018:
10:20           100 m Mini děti (do 5 let)
10:25           100 m ODRÁŽEDLA Mini děti (do 5 let)
10:30           1 km OPEN pro všechny (5-6; 7-8 let)
10:45           3 km OPEN pro všechny (9-10; 11-12 let)
11:15           10 km OPEN pro všechny
12:30           Vyhlášení dopoledních závodů + tombola
13:00           German Inline Cup na 21 km, ČP v půlmaratonu
(muži startují s cca 1 min. odstupem po ženách)
15:30            Vyhlášení vítězů

 

(Visited 101 times, 1 visits today)