Froome podstoupil osmihodinovou operaci, je na intenzivní péči

Froome podstoupil osmihodinovou operaci, je na intenzivní péči

Froome

Teprve postupně se ukazuje, jak byl středeční pád cyklisty Chrise Frooma při generálce na Tour de France těžký a vážný. Britský jezdec stáje INEOS podstoupil téměř osmi hodinový chirurgický zákrok, při kterém mu specialisté v nemocnici v Saint-Étienne operovali zlomeninu stehenní kosti, poškozenou kyčel a zlomený loket. Fromme podle šéfa stáje Dave Brailsforda zůstává na intenzivní péči a je s ním manželka Michelle i týmový lékař Richard Usher.

Podle webu Cyclingnews Brailsford řekl ve čtvrtek novinářům, že operace Froome byla dlouhá, ale úspěšná. Potvrdil, že Froome utrpěl vnitřní zranění, stejně jako zlomeniny stehenní kosti, kyčle, lokte a žeber. Podle listu L’Equipe byly zlomeniny otevřené a způsobil je pád ve vysoké rychlosti s následným nárazem do zdi při tréninkové jízdě na závodě Dauphiné.

S Frommem je manželka i lékař týmu

„Zůstane v intenzivní péči ještě příštích pár dní, než ho propustí, “řekl Brailsford v Boën-sur-Lignonu před 5. etapou Dauphiné. „Je o něj velmi dobře postaráno. Náš lékař je s ním stejně jako Michelle. Budeme průběžně sledovat situaci, jak se vyvíjí,” dodal šéf stáje s tím, že o Frooma je velmi dobře postaráno. Brailsford odmítl odhadovat jezdcův případný návrat k závodění.

Cyklista těžce havaroval při tréninkové jízdě před 4. etapou Dauphiné, kterou byla časovka. Zranění ukončilo Froomovi naděje na 5. vítězství na Tour de France, která začíná za tři týdny. Absence hlavního favorita Tour ovlivní jak celý tento závod, tak i hierarchii uvnitř týmu Ineos, kde Brailsford dával zřejmě Froomovi větší šance, než obhájci vítězství z loňského roku Geraintu Thomasovi. Teď bude pravděpodobně hlavním lídrem pro Tour Thomas a zálohu mu bude dělat mladý špičkový kolumbijský vrchař Egan Bernal.

(Visited 352 times, 1 visits today)