Gadgets news: Mobilní hra i lavinový maják

Gadgets news: Mobilní hra i lavinový maják

Kamera, lavinový maják, ale i mobilní hra se skoky na lyžích, která teď zcela jistě přijde vhod. Prozkoumejte technické novinky z lyžařské oblasti. 

V akci

Tradičním synonymem pro akční kamery je značka GoPro, ale i ta má ve svém oboru silnou konkurenci. Mezi její nejvýraznější zástupce patří i firma DJI, jinak známá ze světa dronů. Její akční kamera Osmo Action se dvěma displeji láká na zajímavý poměr výkonu a ceny. Umí natáčet video v rozlišení 4K a umožňuje i vytváření záznamu s osminásobným zpomalením. Velkou devízou je také úhel záběru 145 stupňů nebo odolnost vůči vodě.

DJI/7490 Kč

High-tech goggles

Nositelná elektronika si hledá cestu i na zasněžené svahy. Společnost RideOn Vision vytvořila originální lyžařské brýle s funkcí rozšířené reality. Na první pohled zcela běžné brýle v sobě mají vestavěnou baterii, malý head-up displej, kameru schopnou nahrávat Full HD video, Bluetooth a wi-fi modul pro snazší propojení se smartphonem. Head-up displej v brýlích zobrazuje uživateli data, jako je třeba rychlost sjezdu a nadmořská výška, ovládání umožňuje propojení s přáteli nebo například přivolání pomoci.

RideOn/38 050 Kč

Ski Jumping Pro

Skoky na lyžích nejsou zrovna sport, kterému by se na rozdíl od sjezdového nebo klasického lyžování věnovala široká veřejnost. Jde o náročnou a nebezpečnou aktivitu, ale díky smartphone hře Ski Jumping Pro si ji může bez rizika vyzkoušet každý. Základní verze Ski Jumping Pro je k dispozici zcela zdarma pro operační systémy iOS i Android, existuje ale ještě propracovanější placená varianta hry, která je určena pro PC nebo PS4 a využívá virtuální realitu.

Lavinová pojistka

Lavinový maják by měl být povinnou výbavou každého lyžaře, který se vydává na freeride nebo jednoduše mimo obvyklé trasy v náročnějším terénu. Přístroj Black Diamond Guide BT Avalanchte Beacon patří v tomto segmentu ke špičce, nabízí režim pro vysílání i vyhledávání signálu a spoustu chytrých funkcí, které v případě nouze usnadní záchranné práce. Ovládání a nastavování některých parametrů je možné přes Bluetooth skrze mobilní aplikaci v chytrém telefonu.

Black Diamond/10 200 Kč

Připravil: Luděk Vokáč, Foto: archiv

(Visited 67 times, 1 visits today)