Golf na ostrově věčného jara

Golf na ostrově věčného jara

Zdroj: Madeira Tourism

Madeira má pro golfisty naprosto ideální podmínky. Skoro celý rok se tu teplota pohybuje v průměru kolem 25 °C, a zahrát si tak můžete kdykoliv. Celý ostrov v Atlantickém oceánu je neuvěřitelně zelený a fairwaye mají až opojně zářivou barvu.

Na madeirském souostroví Madeira najdete hned tři špičková golfová hřiště. Dvě z nich – Palheiro Golf a Clube de Golf Santo da Serra – jsou na samotné Madeiře, zatímco třetí, Porto Santo Golfe, leží na stejnojmenném ostrově.

Botanická zahrada uprostřed hřiště: Clube de Golf Santo da Serra

Velkolepé dvacetisedmijamkové hřiště leží v jedné z nejkrásnějších přírodních krajin, jaké si dokážete představit. Je to v podstatě velká botanická zahrada. Všude kolem vás jsou exotické květiny lemující náročný golfový terén, sytě zelené stromy a keře a dokonale udržované, do dálky se táhnoucí fairwaye. Hřiště rámují hned čtyři jezera a po většinu hry se můžete kochat výhledy na Atlantský oceán. Není divu, že se o Madeiře mluví jako věčně zeleném ostrově. Hřiště leží nad zálivem Machico, což je místo, kam poprvé připluli portugalští mořeplavci v roce 1419. Hřiště bylo založeno v roce 1937 a v roce 1991 dostalo nový design. Do parády si ho vzal Robert Trent Jones a od té doby patří Clube de Golf Santo da Serra k nejpopulárnějším hřištím v celém Portugalsku.

V rámci European Tour se zde pravidelně hraje turnaj Madeira Islands Open a hřiště Santo da Serra je velmi oblíbené i u mnoha golfových hvězd, včetně hráčů z Ryder Cupu.

Zdroj: Madeira Tourism

Hřiště si oblíbil například Severiano Ballesteros: „Je velká čest hrát na Madeira Island Open. Hřiště je fantastické, jídlo ještě lepší a celková pohostinnost je fenomenální. Doufám, že se brzy vrátím,“ prohlásil po hře slavný hráč.

Výlet do dokonale upravených kopců: Palheiro Golf

Připravte se na pořádný kopcovitý terén. Spoustu vodních překážek a bunkerů. I přes jeho náročnost, hřiště stojí opravdu za to. I tady najdete spoustu exotické vegetace a navíc část hřiště je zasazeno do piniového lesa, typického pro oblast středomoří. Hřiště bylo otevřeno v roce 1993 a jeho design měl na starosti Cabell B Robinson. Ubytovat se můžete v pětihvězdičkovém hotelu Casa Velha do Palheiro, kde si budete užívat prvotřídní středomořské gastronomie. Hřiště je vzdáleno pouze deset minut jízdy od hlavního města Madeiry Funchalu. Palheiro Golf je par 72 a hrát tady, je opravdu výzva. Pokud si nevezmete bugynu, připravte se na náročný, ale krásný terén, který vám doslova učaruje a věřte, že sem se stoprocentně budete chtít vrátit. A nezapomeňte si přibalit spoustu míčků…

Golf na slunečném pobřeží: Porto Santo Golfe

Jak se dostat na ostrůvek Porto Santo? Z Madeiry můžete buď zhruba dvacet minut letět malým letadlem nebo trajektem, který jede zhruba 2,5 hodiny. Hřiště bylo založeno 2004 a navrhla ho bývalá světová jednička a držitel pěti majorů Španěl Seve Ballesteros. Počítejte s tím, že na tomto dvacetisedmijamkovém hřišti najdete spoustu bílého písku. Na rozdíl od hornaté Madeiry si tady užijete i rovných terénů. Ale samozřejmě i spoustu bunkerů a jezer. V Porto Santo Golfe budete muset mít přesnou hru, jinak se zdržíte na hřišti hodně dlouho. Signature hole je jamka č. 13. Je to náročný třípar, kde musíte hrát precizní ránu až na vrchol greenu.

O Madeiře

  • Madeiře se říká Perla Atlantiku. Od dob portugalských a španělských námořních výprav patří k Portugalsku. Ostrov od západu k východu měří 57 km a od severu k jihu pouhých 22 km. Z Prahy je to 4,5 hodiny letu.
  • Madeira je sice souostroví, ale kromě samotného ostrova Madeira, je obydlený pouze ostrůvek Porto Santo, na kterém je klid, suché podnebí, nemá žádné vysoké hory a na jeho vyhlášených plážích je příjemné koupání.
  • Říká se, že na Madeiře je věčně jaro. Počasí je zde ovlivňováno větrem vanoucím od Atlantiku, teplým Golfským proudem, ale i vysokými horami, na jejichž vrcholcích se shlukují mraky.
(Visited 127 times, 1 visits today)