Golfisté, kteří bourají image slušňáků aneb je to rebel!

Golfisté, kteří bourají image slušňáků aneb je to rebel!

Foto: Getty Images

Golf je sport slušných, klidných a uměřených lidí. Opravdu? Jsou hráči, kteří tuto image zásadně nabourávají.

Miguel Ángel Jiménez

 • Profesionální vítězství: 22
 • Hlavní výhry: 19x European Tour a 6x Asian Tour
 • Stát: Španělsko

Jiménez hrál poprvé na European Tour roku 1988. Od té doby končí každou sezonu v první stovce. V roce 1994 získal páté místo, což byl jeho nejlepší výsledek korunovaný albatrosem (3 rány pod par) na 17. pětiparové jamce ve Valderramě. Je mu již 59 let, ale je považován za rebela. Někdy se na hřišti podobá spíš bezdomovci než elitnímu golfistovi. Málokdy se holí a zásadně hraje v botách z krokodýlí kůže.

Ryan Moore

Ryan Moore
Foto: Getty Images
 • Profesionální vítězství: 5
 • Hlavní výhry: 5x PGA Tour a 2x Asian Tour
 • Stát: USA

Moora každý fanoušek pozná, protože vypadá jako poněkud obtloustlý taťka, který se náhodou prochází po trávníku. Dojem zesiluje plnovous, což se v golfovém bontonu považuje za „vidláckou“ neslušnost. Na hlavu si nasadí klobouk a obuje se ve stylu Fidela Castra. Upjatí bafuňáři by ho nejraději poslali do skateparku nebo na bowling, kam by svým vzhledem zapadl lépe než na prestižní golfový turnaj.

Ian Poulter

Ian Poulter
Foto: Getty Images
 • Profesionální vítězství: 17
 • Hlavní výhry: 12x European Tour, 3x PGA Tour a 5x Rider Cup
 • Stát: Velká Británie

Poulter dokáže z každé situace vydřít ztracený zápas a obrátit ho ve svůj prospěch nebo ve prospěch týmu, za který hraje. Není ovšem vzorem anglického džentlmana. Divokým barvám a extravagantnímu střihu jeho kalhot může konkurovat snad jen John Daly. Taky se rád chlubí Ferrari. Několik modelů těchto ďábelsky rudých vozů má v soukromé garáži. Cena těchto italských aut vysoce převyšuje sto milionů korun.

Christina Kim

Foto: Getty Images
 • Profesionální vítězství: 5
 • Hlavní výhry: 3x LPGA Tour a 1x Ladies European Tour
 • Stát: USA

Tato golfistka je populární pro svůj komiksový vzhled, okázalé oblékání a extrovertní chování na hřišti i mimo něj. Připomíná postavičku z počítačové hry. Neváhala se nafotografovat nahá pro výroční vydání sportovního časopisu ESPN, v jehož edici Body Issue vycházely decentně obnažené snímky sportovců i sportovkyň.

John Daly

Foto: Getty Images
 1. Profesionální vítězství: 19
 2. Hlavní výhry: 5x PGA Tour, 3x European Tour a 1x Asian Tour
 3. Stát: USA

Daly je jediným golfistou, který vyhrál oba hlavní golfové šampionáty, ale nebyl vybrán do Ryder Cupu. Fanoušci si ho ovšem s nikým nespletou. Sportovní fajnšmekři oceňují jeho mimořádně dlouhý švih a daleké odpaly. Znalci golfu vědí, že střídá výjimečné výkony s propadáky. Čtenáři bulváru si ho pamatují kvůli průšvihům v osobním životě. Z US Open 1997 musel odstoupit kvůli opilosti během hry. Poté se účastnil setkání anonymních alkoholiků. V roce 1998 Daly zaznamenal jedno z nejvyšších skóre na jedné jamce v historii PGA Tour, když zahrál 18 na šesté jamce na Bay Hill Invitational. Na US Open 2000 odstoupil po úvodním kole, během kterého odpálil tři golfové míčky do Tichého oceánu a čtvrtý skončil ve dvoře poblíž fairwaye. Sám uvedl, že v Las Vegas naházel do automatů 50 až 60 milionů dolarů. Takže je na mizině.

Autor: Jakub Turek

(Visited 95 times, 1 visits today)