Golfové míčky - použité nebo nové. Jaké jsou nejlepší golfové míčky?

Golfové míčky - použité nebo nové. Jaké jsou nejlepší golfové míčky?

Golfový míček je vedle golfových holí druhým nejdůležitějším a naprosto nezbytným vybavením golfisty. Bez golfového míčku se hra jednoduše neobejde. Který z nich si vybrat? Vybírat můžete z nových i použitých míčků, stejně jako z celé řady značek vyrábějících golfové míčky, které si konkurují ve stále se zlepšujících produktech. Vše samozřejmě závisí na vašem vkusu, rozpočtu a herních zkušenostech.

Golfové míčky – rozdělení a typy

Vizuálně jsou si všechny golfové míčky velmi podobné, a to jak tvarem, tak velikostí. Strukturálně se však liší v několika zásadních ohledech. Především lze golfové míčky na Golfchampion.cz rozdělit podle stupně tvrdosti na měkké, normální a tvrdé. Ty jsou určeny osobám, které dělají první golfové krůčky. Tvrdý golfový míček letí rovně a daleko a maximálně snižuje spin. Středně tvrdé neboli normální golfové míčky jsou určeny pro amatéry a středně pokročilé hráče golfu. Měkké golfové míčky jsou naopak nejvhodnější pro pokročilé hráče, protože trajektorie měkkého míčku je nejvyšší a spin je největší. Měkké golfové míčky proto neodpouštějí chyby jako tvrdší míčky.

Nové golfové míčky se liší také materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Obvykle se jedná o plast, balatu, pryskyřici nebo pryž. Dělí se také podle počtu vrstev na jedno-, dvou-, tří-, čtyř- a pětivrstvé. Jednovrstvé nebo takzvané čisté golfové míčky jsou obvykle nejtvrdší a jsou to míčky pro driving range. Nejběžnější jsou dvouvrstvé golfové míčky. Třívrstvé golfové míčky s měkkým povrchem, který má přidat rotaci, jsou již o něco dražšími produkty. Na druhou stranu jsou technologicky nejvyspělejší strukturálně nejsložitější míčky, tj. čtyřvrstvé a pětivrstvé.

Golfový míček má samozřejmě specifické rozměry, a to jak z hlediska hmotnosti, tak z hlediska délky průměru, i když mezi jednotlivými modely míčků existují na první pohled drobné a v praxi klíčové rozdíly. Různé golfové míčky mohou mít různou vzdálenost, různý spin a různý strop letu. Výběr golfového míčku je proto stejně složitý jako výběr ostatních částí golfového vybavení. Kromě řady možností se mnohokrát setkáváme se základní volbou – nové nebo použité golfové míčky? Golfový obchod GolfChampion nabízí obě verze míčků.

Zdroj: GolfChampion

Kdy si vybrat nové nebo použité golfové míčky?

Pravdou je, že začínající golfisté s malými nebo žádnými zkušenostmi musí během jednoho sezení odepsat minimálně několik golfových míčků. I v případě nákupu levnějších míčků se pokaždé jedná o dodatečné náklady, které by po sečtení několika her činily ne zrovna malou částku. Jsou to zdánlivé nuance, ale ztráta několika drahých značkových míčků při prvních krocích v golfu může odradit. Proto se vyplatí začít s nejlevnějšími míčky, a to nejlépe použitými. První hry jsou okamžikem, kdy je nákup použitých golfových míčků zcela oprávněný. Takové míčky se osvědčí a nebudou nás hnát do zcela zbytečných nákladů a tím i horšího přístupu. V této fázi nemají golfové míčky žádný vliv na výsledek hry, protože se teprve učíme základy a v každém případě děláme spoustu chyb a ztrácíme přitom míčky. Proto se vyplatí koupit použité golfové míčky a začít s nimi. Pokud jsme naopak techniku již zvládli a procento ztracených míčků je nízké, je čas na sadu nových, vlastních míčků. Čím jsme pokročilejší, tím větší význam bychom měli přikládat výběru vhodného vybavení, včetně golfových míčků, protože se to může projevit i na výsledcích dosažených ve hře.

Použité i nové golfové míčky nabízí mnoho předních značek, včetně Bridgestone, Callaway, Dunlop, Nike, Mizuno, Titleist, Maxfli, Honma, Pinnacle, Precept, Srixon, Strata, TaylorMade, Top Flite, Wilson. Bez větších problémů si můžeme koupit i personalizované míče.

(Visited 485 times, 1 visits today)