Golfový sen: zahrajte si 14 hřišť The Open za jeden týden

Golfový sen: zahrajte si 14 hřišť The Open za jeden týden

Zdroj: Getty Images

Jen málo sportovních akcí ve světě se může pyšnit takovou historií, tolika velkými jmény a výjimečnými turnaji jako golfové The Open. Nejstarší golfový major, jehož 147. ročník se letos v červenci odehraje ve skotském Carnoustie, je speciální i v tom, že se hrálo a hraje pouze na čtrnácti hřištích na britských ostrovech. A teď si představte, že si můžete na všech čtrnácti výjimečných hřištích zahrát a ještě to stihnete za pouhý týden. Sen každého golfisty, který se může stát skutečností…

Na první pohled se čtrnáct hřišť rozesetých po Skotsku, Anglii a také v Severním Irsku během týdne odehrát nedá, ale když se informace doplní ještě o to, že k dispozici je pro přesuny helikoptéra, pak se celý golfový balíček společnosti Golf Carr s nabídkou zažít během sedmi dní neskutečné golfové léto na britských ostrovech stává mnohem reálnějším.

„Každé z hřišť patřících do skupiny pro The Open je svým způsobem jedinečné, každé se liší,“ prohlásil Marty Carty, výkonný ředitel společnosti, která nese jeho jméno a která přišla s touto výjimečnou nabídkou. „Připravte se ale na hřiště, která jsou tak odlišná od těch klasických, na nichž vás čekají velké výzvy v podobě větru a tvrdých a rychlých fairwayí. Tady zažijete golf ve své podstatě,“ dodal.

Týdenní golfové putování začíná ve Skotsku, kde si golfisté zahrají na sedmi hřištích včetně Prestwicku, kde se The Open „narodilo“, a Old Course v St Andrews, o kterém se hovoří jako o domově golfu. „Buďte si jisti hlubokým duchovním zážitkem, na těchto hřištích vám bude běhat mráz po zádech,“ slibuje Carr.

Na závěr Severní Irsko

Ze Skotska se golfisté poté přemístí do Anglie na dalších šest hřišť, přičemž pět z nich nese přívlastek „královské“. A celé putování se uzavře v severoirském Royal Portrush, kde se odehraje The Open v roce 2019. „To nejpodstatnější, co si každý odnese, je to, že odehrajete čtrnáct nejuctívanějších hřišť světa. Získáte pocit naplnění a neuvěřitelného obohacení,“ doplnil Carr.

Naprosto výjimečné golfové prožitky ale nezískáte zadarmo. Přesněji řečeno, tenhle splněný sen není nijak levný.

Cena putování po čtrnácti hřištích The Open začíná přibližně na 10 tisících librách (což je bezmála 300 tisíc korun). Samozřejmě si lze putování po slavných hřištích prodloužit i na dva týdny – co den, to jedno hřiště. S ubytováním v proslulých místních hotelích. Poněkud to ale zvedá i cenu, která se pohybuje kolem 30 tisíc liber (850 000 korun).

Ale co by golfista pro naplnění svého dnu neudělal…

(Visited 4 times, 1 visits today)