Šlápněte do pedálů a poznejte Granátovou komoru v Radentheinu

Šlápněte do pedálů a poznejte Granátovou komoru v Radentheinu

Zdroj: MTG - Millstätter See Tourismus GmbH

Okolí rakouského Millstätterského jezera krášlí tajuplné hory, v jejichž nitru se vyskytuje mnoho nalezišť přírodních granátů. Vydejte se za magickými minerály a vyzkoušejte jejich účinky na vlastním těle.

Druhé největší korutanské jezero patří mezi oblíbené turistické cíle. Většina výletníků směřuje do tří center, do Seebodenu, Millstattu a Döbriachu. A právě posledně jmenovaná obec je rájem všech sportovců. Najdou zde vodní sporty, jízdu na koni, lukostřelbu, rybaření, skvělé túry do pohoří Nockberge a cyklistické výlety.

Jeden z nich vede do sedm kilometrů vzdáleného Radentheinu, kde od středověku místní muži dobývali granáty. Těžba skončila počátkem dvacátého století a na místě bývalého dolu vzniklo Granatium. Prohlídka zážitkového centra začíná v sálech, jež vám prozradí vše o historii, těžbě, zpracování a léčivých účincích granátů. Stejně jako ostatní drahé kameny mají unikátní vnitřní strukturu způsobující rezonanci na určité frekvenci. Tím pomáhají obnovit rovnováhu tělního systému a stimulují vlastní samoléčitelské procesy v lidském organismu.

To ostatně poznáte v Granátové komoře, jejíž stěny kryjí tenké, podsvícené desky granátů. Vytváří nejenom fascinující hru barev, ale i velmi silnou energii rudého minerálu. Jakmile načerpáte novou sílu, přemístíte se do granátového dolu s malým, podzemní jezerem. Nad hlavou se vám rozzáří „hvězdná obloha“ (svítící minerály ve tmě), na stěně rozeznáte granátové vrstvy a nosem možná ucítíte sýr Kaslab’n Radenthein, jež zraje ve zdejších chodbách.

Zdroj: MTG – Millstätter See Tourismus GmbH

Poté se vynoříte znovu na povrch, vydobydete si svoje granáty ve skále za pomocí nástrojů. Kameny umyjete, roztřídíte a zpracujete v čisté vodě potoka Kaningbach na původním stroji. Pokud je budete chtít zušlechtit, můžete si je za poplatek nechat v Granatiu vybrousit profesionálem. 

V Döbriachu zavítejte do odpočinkové oázy pro cyklisty. Její součástí jsou nejenom stromy, keře, kvetoucí květiny a lavičky, ale také energetické lůžko. Dřevěné lehátko je umístěné nad milion let starém ložisku granátů, jež vás nabije pozitivní energií. U stanoviště je dokonce umístěna cedule, která vám podle vaší váhy sdělí, kolik minut máte na lůžku setrvat.

Sauna plná granátů

Zdroj: MTG – Millstätter See Tourismus GmbH

Přírodní granáty jsou samy nebo ve spojení s ostatními polodrahokamy v okolí Millstätterského jezera využívány k terapiím. Vzácné minerály vám tak zpříjemní pobyt v Romantik Hotelu Seefischer v Döbriachu. Při registraci na recepci si vyzvednete sáček s osmi drahými kameny. Ty pak na pokoji položíte na dno skleněného džbánu. Do nádoby nalijete čistou vodu a necháte minerály louhovat přes noc. Ráno je vyjmete a tekutinu po douškách v průběhu dne vypijete.  Stejný proces budete opakovat po celou dobu svého pobytu, neboť voda do sebe pohlcuje energii polodrahokamů a přenáší ji do tělních buněk. Lidský organismus pak vitalizuje, neutralizuje v něm škodlivé látky a harmonizuje psychiku.

Minerál využijete v Romantik Hotel Seefischer také prostřednictvím granátové sauny. Ta byla vybudována ve starém horském tunelu. Dřevěné lavice tak obklopuje matečná hornina, v nichž jsou usazené granáty v barvě krve. Kromě klasické saunové procedury při nízké vlhkosti a teplotě 60 – 70 °C bude na vás působit léčivá energie polodrahokamu. Posiluje činnost srdce, podporuje tvorbu červených krvinek, mentální výkonnost a příznivě působí na krevní oběh.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 386 times, 1 visits today)