Co takhle stát se greenkeeperem na skotském ostrově Jura?

Co takhle stát se greenkeeperem na skotském ostrově Jura?

Začátek roku obvykle patří předsevzetím. I novým startům. Nebo změnám. Leckdy i hodně razantním. Pokud už máte dost shonu velkoměsta a hledáte něco klidnějšího, v mnohem pomalejším tempu, mohla by to být klidně vaše vysněná práce. Co takhle stát se greenkeeperem v nadcházející golfové sezoně na hřišti Ardfin Estate na skotském ostrově Jura?

Když se řekne Skotsko, jako první se nejspíš v mysli vybaví whisky. Ta k téhle zemi patří neodmyslitelně. Zrovna tak je ale Skotsko zemí, označovanou za domov golfu. A ostrov Jura v souostroví Vnitřní Hebridy na západě Skotska nabízí oboje. Dosud totiž byl ostrov, který měl při posledním sčítání lidu v roce 2011 necelé dvě stovky stálých obyvatel, přesněji 196, proslulý svou whisky nesoucí jméno ostrova Isle of Jura.

A také každoročním svátkem whisky Tastival v městečku Craighouse, kdy si obyvatelé a návštěvníci ostrova užívali whisky, hudbu, skotskou kulturu, opět whisky, místní jídlo, přátele, znovu whisky a třeba také zajímavé výlety po ostrově a divokém pobřeží.

Teď se přidal i golf díky nově otevřenému hřišti Ardfin Estate, které navrhl renomovaný architekt Bob Harrison, který v minulosti pracoval pro kancelář Grega Normana a podílel se také na výstavbě hřiště Trump International Golf Links nedaleko Aberdeenu. Hřiště sice bylo dokončeno už na konci roku 2017, ale oficiálního otevření se dočká až letos.

A proto se také hledají lidé do nového týmu na sezonní práci včetně greenkeepera v období od 6. dubna do 30. října. „Přednost mají uchazeči, kteří mají nějaké zkušenosti s prací greenkeepera a starostí o travnaté plochy. A mělo by je naplňovat radostí a štěstím pracovat na odlehlém ostrově na západě Skotska, dobře fungovat v týmu a udržovat hřiště v tom nejlepším stavu. A také být vstřícný ke všem úkolům vyžadovaných v rámci panství a hotelu,“ píše se v nabídce zaměstnání.

Hřiště, které chytne za srdce

Mezi výhody nabízené práce se řadí zajímavá mzda, významně dotované ubytování v jednom z realitních domů, školení, získané zkušenosti a také možnost podílet se na provozu jednoho z nejunikátnějších nových golfových hřišť na světě. Máte zájem? E-mail na manažera hřiště Simona Crawforda je [email protected].

Tohle hřiště nejspíš opravdu chytne za srdce. Nechal ho postavit australský miliardář Greg Coffey poté, co v roce 2010 zakoupil pozemky na ostrově na panství Ardfin. Později vzniklo osmnáctijamkové hřiště, jehož jamky se z velké části vinou po pobřeží plném útesů, kamenných zídek a úžasných výhledů.

Hned na první tříparové jamce se hraje přes rokli padající do čtyřicetimetrové hloubky k moři, jindy trefujete green obklopený útesy. „Z každé jamky vidíte na oceán. To místo je ohromující, velkolepé. Pravděpodobně takové, jaké jste dosud neviděli,“ přiznal i tvůrce hřiště Bob Harrison.

(Visited 312 times, 1 visits today)