Jihotyrolský hotel Bonfanti: design a jídlo v italském stylu

Jihotyrolský hotel Bonfanti: design a jídlo v italském stylu

Italský design, skvělá kuchyně, široký výběr excelentních vín a 200 kilometrů sjezdovek. S takovou nabídkou přišel v prosinci 2019 nově zrekonstruovaný designový hotel Bonfanti v Jižním Tyrolsku.

V kombinaci s výhodnou polohou v malebné vísce San Sigismondo/St. Sigmund mezi městy Bruneck a Brixen, jež sousedí s nejvyhledávanější lyžařskou destinací mezi Zillertalskými Alpami na severu a Dolomity na jihu, se tím podnik zařadil mezi hvězdy celé oblasti.

Nová kapitola dlouhého příběhu

Prostory hotelu zářící novotou však zdáním klamou, Bonfanti má ve skutečnosti dlouhou historii. Nachází se v místě, kde v 16. století stával hostinec Wirt am Keller, jenž během staletí přecházel z ruky do ruky, než byl přejmenován na Rastbichler. Vedle něj před 40 lety vyrostl stejnojmenný hotel, jehož se roku 2018 ujala rodina Bonfanti. Právě pod její taktovkou z něj brzy vznikl moderní hotel v italském stylu soft design, jemuž vévodí komfortní a minimalistický interiér, doplněný prvky z přírodních materiálů, zejména dřeva a kovu.

Energie z Apulie

Samotné pokoje jsou prostorné, a pocit horské pohody ještě umocňují prosklené stěny skýtající překrásný výhled na okolní přírodu. Vizuální dojem je ovšem jen jednou částí širšího konceptu, jehož myšlenka se nese v duchu vytvoření trochu jiného hotelu, než jaké se v regionu nacházejí.

Bonfanti sází především na propracovaný SPA koncept a delikátní kuchyni. O tu se stará rodák z italské Apulie, šéfkuchař Maurizio Lauriola, jenž v Itálii patří mezi gastronomickou elitu.

Jeho menu, kombinace italské a domácí tyrolské kuchyně, potěší zejména milovníky čerstvých ryb, italských sýrů a uzenin, které doplňují lokální tyrolské speciality. Menu také pravidelně zpestřují tematické degustační večeře, párované s delikátními víny proslulé jihotyrolské provenience.

Oblast Chienes/Kiens se lyžařsky proslavila zimním střediskem Kronplatz, vzdáleným asi půl hodiny cesty od hotelu Bonfanti. Zahrnuje 116 kilometrů sjezdovek včetně 8 černých, 15 červených a 39 modrých, 32 lanovek a vleků, snowpark a 300 kilometrů běžeckých tratí.

To vše v rámci tří lyžařských areálů na třech vrcholech – Plan de Corones, Klausbergu a Speikbodenu, které okouzlují různorodými svahy a dalekým výhledem do kraje.

Dalších dvacet minut jízdy trvá cesta do Hochpustertalu/Sextner Dolomiten ve výšce až 2205 metrů nad mořem, v nichž si lze zalyžovat na 90 kilometrech sjezdovek v areálech Monte Elmo a Croda Rossa, i vzdálenějších Orto del Toro, Baranca a Val Comelico.

(Visited 295 times, 1 visits today)