Hotel Miura

Hotel Miura

Beton, ocel a sklo ve futuristické formě proti vrcholkům hor. Miura nemá ambice splynout s krajinou, napodobit tradici, čerpat z minulosti nebo z motivů okolí ale ani se nesnaží opanovat prostor. Jen koexistuje se svým prostředím.

Vizuální drama s hlubokými kořeny klidu.

Sebevědomé architektonické tvarosloví, které se nepodbízí a umění prosté obav z odmítnutí ztělesňují hlavní atributy výjimečnosti Miury. Budova vzhlíží k horám z pláně a výškový kontrast je jen jedním z mnoha v portfoliu odvážných protikladů. Jakkoliv jsou materiály tvořící tělo hotelu tvrdé a syrové, jejich puristická neutralita zformovala zenovou duši tohoto místa. I přes členitost prostorových struktur tady potkáte jen málo prvků, které by rušily harmonii a apelovaly na aktivaci pozornosti. Většina z nich je pak absolutně solitérního charakteru a jde převážně o umělecká díla, jimiž je Miura nabitá.

Jedním z nejzajímavějších je avantgardní instalace Damiena Hirsta In Search of Nirvana, jeho proslulá ‚lékárnička‘ vytvořená z pilulek geometricky vyskládaných na kovových lištách. Je umístěna ve vzdušném prostoru restaurace, kde se Hirst ovšem potkává s další živou legendou současnosti, sochařem Anishem Kapoorem, tedy lépe řečeno jeho dílem Wave Torus Blue. Ani jedno ze zmíněného nelze přehlédnout, málokterý z kolemjdoucích však docení, ve společnosti jakých světových unikátů povečeří.

Sklo mezi snem a realitou

Interiéry pokojů navazují na principy celého hotelu, k němuž mimochodem přiléhá golfové hřiště. Jsou vzdušné, střídmé a orientované na vyznění materiálů a geometrii prostoru. Minimalistické cílení však neparazituje na míře pohodlí.

Spa v Miuře patří mezi ta nejlepší u nás a je to především díky velkorysé relaxační vířivce, z níž se skrze prosklenou stěnu nabízí impozantní výhled na horský masiv. Kontrast objetí teplé vody se syrovostí přírody venku nejlépe oceníte při prvních zimních mrazech.

Jen pět minut chůze od hotelu se nacházejí koňské stáje s jízdárnou a během zimy Miura vytváří vlastní běžkařskou stopu. V okolí si můžete zahrát hned čtyři golfová hřiště nebo využít hotelové tenisové kurty. Návštěvu ale můžete pojmout i galerijně a čas koncipovat jako poznávací tour po fascinující sbírce umění s díly patnácti mezinárodně uznávaných autorů. Hostům je pro takový záměr na recepci k dispozici Art Navigator.

Damien Hirst, Anish Kapoor, Henry Moore, Andy Warhol nebo Gerhard Richter, ti všichni svými originálními díly dotvářejí mimořádnou auru Miury. Hotel je jednou z nejhodnotnějších veřejně přístupných soukromých sbírek umění u nás.

(Visited 338 times, 1 visits today)